Udostępnij
Tweetnij

Samsung: Ośmiordzeniowe procesory nie są ważne

Od początku roku Samsung spędził sporo czasu zachwalając i reklamując swoje najnowsze dziecko, chip Exynos 5 Octa. Teraz potentat mówi, że ośmiordzeniowe procesory nie mają znaczenia…

 

Od początku roku Samsung spędził sporo czasu zachwalając i reklamując swoje najnowsze dziecko, chip Exynos 5 Octa. Teraz potentat mówi, że ośmiordzeniowe procesory nie mają znaczenia…

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pierwszym urządzeniem, w którym wykorzystano nowy układ Samsunga, jest Galaxy S4, jednak na niektórych rynkach ten sam smartfon pojawi się z procesorem Snapdragon 600. Sam Samsung natomiast, teraz mówi całemu światu, ze liczba rdzeni jest absolutnie bez znaczenia.

Na spotkaniu w nowym Jorku, szef działu urządzeń mobilnych Samsunga, J.K. Shin powiedział magazynowi CNET, że generalnie klientów nie interesuje różnica, bądź też nie dbają o nią. Obydwa chipy oferują podobną użyteczność, dodał Shin.

Sama wypowiedź wynika z faktu, że Samsung niejako czuje się w obowiązku wytłumaczyć dlaczego jeden model smartfona ma występować z różnymi, napędzającymi go układami. Problem wynika prawdopodobnie z tego, że Samsung nie miał wystarczająco wiele czasu aby wyprodukować dostateczną liczbę układów, przed wprowadzeniem Galaxy S IV.

Shin wspomniał również, że decyzja o wykorzystaniu chipów Qualcomma nie była związana z problemami kompatybilności elementów LTE z innymi częściami układu. Czy aby na pewno…?

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij