Udostępnij
Tweetnij

Prototyp tabletu z czytnikiem linii papilarnych od Fujitsu

O Fujitsu było dość głośno na targach MWC 2013 i ponownie słychać sporo na CeBIT 2013. Właśnie na tych ostatnich targach, rozpoczętych wczorajszego wieczoru w Hanowerze, producent zaprezentował prototyp tabletu wyposażonego w innowacyjny system zabezpieczeń.

O Fujitsu było dość głośno na targach MWC 2013 i ponownie słychać sporo na CeBIT 2013. Właśnie na tych ostatnich targach, rozpoczętych wczorajszego wieczoru w Hanowerze, producent zaprezentował prototyp tabletu wyposażonego w innowacyjny system zabezpieczeń.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych tricków na tablety z Androidem

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tablet posiada 10-calowy wyświetlacz, jednak wygląda na zdecydowanie większy. Oczywiście jest to bezpośrednio związane z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Fujitsu stopi tak naprawdę za rozwojem tego systemu, teraz wystarczająco małego, aby zmieścić go w tablecie.

Tablet przypomina wyglądem zaprezentowany na MWC model Arrows V F-04E. Został zamknięty w obudowie wykonanej z połączenia magnezu i tworzywa sztucznego. Na rynek europejski zostanie skierowany jako model Stylistic, zaś kluczowym jego elementem będzie właśnie technologia Fujitsu PalmSecure. Nie musicie się jednak obawiać. Nie trzeba będzie mieć dłoni ustawicznie przyklejonej do czytnika aby tablet działał prawidłowo. Wystarczy kilka ruchów na początek aby czujnik skonfigurował sobie  specyfikę ruchów dłoni i utworzył profil użytkownika.

Poszukiwania tabletu w sklepach możemy rozpocząć pod koniec bieżącego roku.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij