Udostępnij
Tweetnij

Canalys: w 2016 roku trafi na rnek 2,6 mld urządzeń mobilnych

Z najnowszego raportu firmy Canalys wynika, że za trzy lata na rynek zostanie dostarczonych już aż 2,6 miliarda urządzeń mobilnych. Co ciekawe, największy wzrost sprzedaży zanotować mają producenci tabletów.

Z najnowszego raportu firmy Canalys wynika, że za trzy lata na rynek zostanie dostarczonych już aż 2,6 miliarda urządzeń mobilnych. Co ciekawe, największy wzrost sprzedaży zanotować mają producenci tabletów.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najciekawszych trików na tablety z Androidem

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma Canalys opublikowała nowe prognozy związane ze sprzedażą urządzeń mobilnych na najbliższe lata. Raport obejmuje takie urządzenia, jak smartfony, telefony laptopy oraz oczywiście tablety internetowe.

Co ciekawe, z raportu Canalys wynika, że w 2016 roku na rynek zostanie dostarczonych ponad trzy razy więcej tabletów niż w zeszłym roku (383,5 mln vs 114,6 mln sztuk). Tak więc średni wzrost sprzedaży tabletów ma odbywać się co rok na poziomie około 35%. Jest to segment urządzeń mobilnych, który będzie mógł pochwalić się najlepszym wynikiem wśród pozostałych.

Co ciekawe, Canalys pokusiło się również o prognozę w przypadku udziałów poszczególnych systemów mobilnych na rynku za trzy lata. Liderem na rynku smartfonów pozostanie Android z 66% udziałem. iOS z kolei na tabletach straci i w 2016 roku będzie zainstalowany już tylko na 2 na 5 sprzedanych „dachówek”. W zeszłym roku iPad miał 57% całego rynku tabletów.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij