Udostępnij
Tweetnij

AMD zapowiada technologię Turbo Dock z myślą o tabletach i hybrydach

Firma AMD zapowiedziała dziś nową technologię opracowaną z myślą o tabletach korzystających z dodatkowych stacji dokujących z klawiaturami – Turbo Dock. Prezentacji rozwiązania spodziewajmy się już w przyszłym tygodniu na nargach MWC 2013.

Firma AMD zapowiedziała dziś nową technologię opracowaną z myślą o tabletach korzystających z dodatkowych stacji dokujących z klawiaturami – Turbo Dock. Prezentacji rozwiązania spodziewajmy się już w przyszłym tygodniu na nargach MWC 2013.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tani tablet. Na co zwracać uwagę?

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Technologia AMD Turbo Dock została opracowana z myślą o komputerach przenośnych wyposażonych w wyświetlacze dotykowe oraz dodatkowe, odłączane stacje dokujące (na przykład z klawiaturą). Jej działanie polega na automatycznym dostosowywaniu wydajności APU (procesora ze zintegrowanym układem grafiki) w zależności od trybu pracy: w postaci samego tabletu lub połączenia ze stacją dokującą. W konsekwencji technologia przyczynia się do obniżenia energii zużywanej przez urządzenia, a więc wydłużenia czasu pracy na baterii.

„Dzięki naszym najnowszym procesorom APU, firma AMD zapewnia tabletom i komputerom hybrydowym jeszcze pełniejszą i kompletną funkcjonalność, co dotychczas nie było dostępne dla urządzeń podobnych kategorii,” powiedział Steve Belt, wiceprezes AMD w dziale Ultra-low Power Products. „Zgodnie z tą obietnicą technologia AMD Turbo Dock dynamicznie dopasowuje się do tego, co robi użytkownik zapewniając optymalną żywotność baterii, bez względu na to czy oglądamy filmy, gramy w wykorzystujące możliwości DirectX® 11 gry czy tworzymy prezentację multimedialną do pracy.”

Wśród innych rozwiązań dedykowanych tabletom i hybrydom od AMD warto wymienić:

  • Dostęp do serwisu AMD AppZone, bezpośredniego źródła popularnych aplikacji, które korzystają z pełnej zdolności obliczeniowej procesora APU;
  • Technologia AMD Start Now umożliwiająca błyskawiczne uruchomienie urządzenia i wznowienie jego działania z trybu uśpienia;
  • Karta graficzna AMD Radeon HD w procesorze APU, wraz z obsługą rozdzielczości Full HD 1080p, wyjściem HDMI umożliwiającym podłączenie dodatkowych, zewnętrznych wyświetlaczy oraz imponująca wydajność w grach wykorzystujących możliwości Microsoft DirectX 11;
  • Obsługa systemów operacyjnych Windows 7 i Windows 8 z kompatybilnością wsteczną dla wszystkich aplikacji Windows.
Prezentacji AMD Turbo Dock spodziewajmy się już w przyszłym tygodniu, podczas targów Mobile World Congress 2013 w Barcelonie.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij