Udostępnij
Tweetnij

CEO Nvidii: tak, wierzę w tablety, z całego serca!

CEO Nvidii nie pozostawia złudzeń. Kalifornijska firma właśnie dzięki tabletom internetowym radzi sobie coraz lepiej na rynku i zaliczyła rekordowy zysk w zeszłym kwartale.

CEO Nvidii nie pozostawia złudzeń. Kalifornijska firma właśnie dzięki tabletom internetowym radzi sobie coraz lepiej na rynku i zaliczyła rekordowy zysk w zeszłym kwartale.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Podczas spotkania z udziałowcami szef Nvidii – Jen Hsun Huang powiedział: „tak, wierzę w tablety. Wierzę w tablety z całego serca!„. W zasadzie, to słowom CEO Nvidii trudno się dziwić. Firma zaliczyła kolejny wzrost zarobków (wzrost 0 7,1% względem adekwatnego okresu sprzed roku) i zarobiła aż 4,28 miliarda dolarów. Oczywiście głównie dzięki procesorom z serii Tegra 3. Wzrost sprzedaży układów poprawił się o 90% względem poprzedniego roku. Nvidia zawdzięcza ten sukces między innymi Asusowi i Microsoftowi, gdyż Tegra 3 stanowi serca tych tabletów.

W tym roku z kolei Nvidia wprowadzi na rynek procesory z serii Tegra 4. Niestety, zainteresowanie nimi rzekomo jest dosyć znikome, a producenci tabletów wolą rozwiązania konkurencji, jak od Qualcomma.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij