Udostępnij
Tweetnij

Modem LTE w chipach SoC Intela najwcześniej w 2014 roku

Intel wciąż pracuje nad integracją modemu LTE w układach SoC. Jak wynika z ostatniej wypowiedzi szefa Chipzilli, Paul Otellini, nie uda się tego osiągnąć przed rokiem 2014.

Intel wciąż pracuje nad integracją modemu LTE w układach SoC. Jak wynika z ostatniej wypowiedzi szefa Chipzilli, Paul Otellini, nie uda się tego osiągnąć przed rokiem 2014.

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Na ostatniej z konferencji Otellini został zapytany wprost na temat planów Intela dotyczących integracji modułów LTE z procesorami do urządzeń mobilnych. Odpowiedź brzmiała: osiągnięcia “wyższych poziomy integracji” oczekujemy w przyszłym roku. Otellini chciał przez to powiedzieć, że pierwsze urządzenia oparte na chipach Intela z obsługą sieci LTE powinny pojawić się na początku 2014 roku.

Premiery ich zatem możemy spodziewać się nie wcześniej niż w trakcie przyszłorocznych targów Mobile World Congress. Otellini powiedział, że ekipa zajmująca się urządzeniami łączności bezprzewodowej Intela (uprzednio część firmy Infineon) czyni znaczące postępy w kwestii LTE. „Wierzymy, że mamy do przedstawienia konkurencyjne rozwiązania. Infineon jest znany nie z tego, że jest pierwszy na rynku, ale z tego, że wykonuje dobrą i solidną pracę i jest efektywny finansowo. Myślę, że robią dobrą robotę” powiedział Otellini.

Oby szef Intela nie mylił się co do postępów prac na swoim „podwórku”. Brak układów z LTE niewątpliwie nie przyniesie profitów firmie na rynku w 2013 roku, a przypomnijmy, rynkowy lider w kwestii chipów, Qualcomm, sprzedaje układy Snapdragon z modemami LTE od blisko roku, zaś inni producenci ARM wprowadzą swoje procesory jeszcze w tym roku.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij