Udostępnij
Tweetnij

CES 2013: IdeaCentre Horizon – Lenovo przez duuże „L”

Było 10,1 cala, było 18,4 cala… Nawiasem mówiąc niniejszy news nie traktuje o tablecie, a raczej o … tablecisku, w dodatku przez duże „T”… Najnowsze urządzenie Lenovo to bowiem gigantyczny, 27-calowy tablet o przyznacie – stosownej nazwie – IdeaCenter Horizon.

Było 10,1 cala, było 18,4 cala… Nawiasem mówiąc niniejszy news nie traktuje o tablecie, a raczej o … tablecisku, w dodatku przez duże „T”… Najnowsze urządzenie Lenovo to bowiem gigantyczny, 27-calowy tablet o przyznacie – stosownej nazwie – IdeaCenter Horizon.

Przeczytaj koniecznie >> Najlepsze darmowe gry na tablet z Androidem

Tablet Lenovo pracuje pod kontrolą Windows 8, a co za tym idzie oferuje wszelkie funkcjonalności związane z elementami dotykowymi. Lenovo IdeaCenter to również zedstaw opcjonalnych, interaktywnych akcesoriów współpracujących z tabletem (ostatnie zdjęcie).

IdeaCentre Horizon został wyposażony w technologię wielu użytkowników Lenovo Aura, samoaktywujący się automatycznie przy ułożeniu tabletu w pozycji poziomej. Dzięki tej technologii, na wyświetlaczy może pracować symultanicznie dwóch użytkowników. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jaka to frajda… Wraz z tabletem otrzymujemy szereg gier i aplikacji, pozwalających skorzystać z dobrodziejstw tej ostatniej technologii. Wśród nich znajdziemy MONOPOLY, Raiding Company, Draw Race 2 HD, a także wiele innych, udostępnianych przez producenta w jego własnym sklepie z aplikacjami.

Słów kilka o technikaliach… Horizon otrzymał serce w postaci procesora Intel Core i7 trzeciej generacji, maksymalnie 8GB pamięci RAM i dyskretną kartę grafiki NVIDIA GeForce. Wyświetlacz tabletu, to wspomniane 27 cali w rozdzielczości 1920×1080 Full HD, zaś za stronę audio urządzenia odpowiada technologia Dolby Home Theater v4.

Lenovo deklaruje, że IdeaCenter Horizon pojawi się na półkach sklepowych w lecie bieżącego roku. Cena raczej nikogo nie zaskoczy, bowiem 1.699 dolarów za tej klasy urządzenie, z tym wyposażeniem i tymi możliwościami ogólnie nie jest kwotą wygórowaną.

Ach… Zapomnielibyśmy… Jeśli prezentowany tablet jest zbyt mały jak dla was, Lenovo ma zamiar zaprezentować kolejny model tego typu urządzenia. Gamma, bo tak będzie się ono nazywać, to – UWAGA – 39 cali dotyku… Detali nie podano.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij