Udostępnij
Tweetnij

Rusza sprzedaż Amazon Kindle Paperwhite i Paperwhite 3G

Najnowsze tablety Amazon z serii Kindle, Paperwhite i Paperwhite 3G, trafiły dzisiaj do sprzedaży. Urządzenia te są postrzegane jako najbardziej zaawansowane czytniki E-book na świecie.

Najnowsze tablety Amazon z serii Kindle, Paperwhite i Paperwhite 3G, trafiły dzisiaj do sprzedaży. Urządzenia te są postrzegane jako najbardziej zaawansowane czytniki E-book na świecie.

Przeczytaj koniecznie >> 5 najciekawszych tabletów zaprezentowanych w pierwszej połowie 2012

Kindle Paperwhite oferuje kilka nowych funkcjonalności, mających poprawić jakość czytania, włączając w to ulepszony wyświetlacz, zawierający o 62% więcej pikseli i charakteryzujący się o 25% lepszym kontrastem w porównaniu do dotychczasowych modeli z serii Kindle.

W obydwu modelach znalazło się również podświetlenie oparte na najnowszej technologii Amazon. Jak zapewnia producent, bateria zastosowana w Paperwhite ma wystarczać na maksymalnie osiem tygodni pracy urządzenia. Pozostałe cechy przewidują zmodernizowany interfejs użytkownika, pojawienie się funkcji Time to Read, określająca ile czasu zajmie przeczytanie danej książki, a także modemy WiFi czy 3G w droższych wersjach czytników.

“Kindle Paperwhite jest najbardziej zaawansowanym czytnikiem elektronicznym jaki kiedykolwiek stworzono i jednocześnie urządzeniem Kindle, jakie zawsze chcieliśmy zbudować” powiedział Jay Marine, vice szef Amazon Kindle. “Przedsprzedaż przekroczyła nasze oczekiwania, więc tym bardziej jesteśmy podekscytowani faktem dzisiejszego rozpoczęcia wysyłki Kindle Paperwhite do klientów.”

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij