Udostępnij
Tweetnij

Tablet Nokia Air – hybryda MeeGo/Symbian [wideo]

Choć sama idea nie jest świeża, Nokia niedawno upubliczniła na YouTube wideo traktujące o tablecie Air. W projekt zaangażowano między innymi technologię przechowywania danych w chmurze, mającą zastąpić usługę Skydrive.

Choć sama idea nie jest świeża, Nokia niedawno upubliczniła na YouTube wideo traktujące o tablecie Air. W projekt zaangażowano między innymi technologię przechowywania danych w chmurze, mającą zastąpić usługę Skydrive.

Przeczytaj koniecznie >> Metro UI z Windows 8 również na tabletach z Androidem? To możliwe!

Choć informacje o tablecie pojawiały się już w sieci, to samo urządzenia (przynajmniej jak na razie) pozostaje w sferze konceptu, a przynajmniej Nokia nie informuje o planach prezentacji czy wprowadzenia na rynek. Niemniej sam tablet, przyznacie, wygląda całkiem smakowicie (wideo poniżej).

Co zadziwiające, to płynność integracji pomiędzy tabletem, smartfonem i małym (kieszonkowym) telefonem. Prawda, że ciekawe? Kolejną frapującą sprawą projektu jest OS. Nokia chce chyba nieco zaeksperymentować, ponieważ tablet ma pracować pod kontrolą systemu będącego hybrydą Symbiana i MeeGo. Sam kształt urządzenia może przywodzić na myśl skojarzenie z Sony Tablet S.

Pytanie, które na razie pozostaje bez odpowiedzi brzmi: czy Nokia zdąży? Pytanie jest na miejscu, zważywszy na doniesienia o coraz to pogarszającej się kondycji fińskiego potentata, przypomnijmy, jeszcze nie tak dawno światowego lidera rynku telefonów komórkowych. Szkoda byłoby przecież zmarnować ciekawie zapowiadający się projekt…

The tablet is kind of uninspired if you ask me and I’m sure Sony would sue Nokia if they put this into practice, but the folding companion phone really made me think. Considering Symbian doesn’t have long to go, MeeGo is already dead, what’s the point of the Nokia Air cloud service? And what about the tablet? Do you prefer this design or the recent Nokia Lumia Tab concepts?

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij