Udostępnij
Tweetnij

Nvidia do Intela: zacznijcie produkować układy ARM

Intel pozostaje jednak nieugięty i wierzy, że jego Atomy oparte na architekturze x86 również sprawdzą się na tabletach i smartfonach.

Intel pozostaje jednak nieugięty i wierzy, że jego Atomy oparte na architekturze x86 również sprawdzą się na tabletach i smartfonach.

Przeczytaj koniecznie >> iPad jednak spada, Android ma już niemal 40% rynku tabletów

Podczas spotkania z dziennikarzami w tym tygodniu, Jen-Hsun Huang – CEO Nvidii nawoływał wręcz Intela do rozpoczęcia produkcji układów opartych na architekturze ARM mówiąc, że… to żaden wstyd – raportuje Forbes. Według Huanga Intel powinien rozpocząć produkcję procesorów ARM dla takich firm, jak Nvidia czy Apple.

Intel jednak nie wykazuje zainteresowania architekturą ARM i obecnie mocno pracuje nad własnymi układami Medfield, którymi zamierza rzucić rękawicę producentom takim jak Qualcomm, Texas Instruments czy Nvidia. Pierwsze wyniki benchmarków, które opublikowano w sieci pozwalają nam stwierdzić, że Intel chyba wie co robi…

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij