Udostępnij
Tweetnij

Kubuntu Active, czyli kolejny Linux na tablety już dostępny do testów

Kubuntu Active jest kolejnym Linuksem, który pretenduje sobie do miana użytecznego na tabletach. System dostępny jest już we wczesnych wersjach poglądowych.

Kubuntu Active jest kolejnym Linuksem, który pretenduje sobie do miana użytecznego na tabletach. System dostępny jest już we wczesnych wersjach poglądowych.

Przeczytaj koniecznie >> Plasma Active, czyli KDE rusza na podbój tabletów

Jesienią zeszłego roku twórcy KDE udostępnili pierwszą wersję poglądową środowiska Plasma Active, które zaprojektowano z myślą o tabletach. Wkrótce doczekamy się pierwszego urządzenia z tym oprogramowaniem na pokładzie, czyli tabletu Vivaldi. Tymczasem jeden z deweloperów Kubuntu (Ubuntu ze środowiskiem KDE SC) poinformował o dostępności dziennych wydań projektu Kubuntu Active, które jest oczywiście wariantem Linuksa z Plasmą Active.

System dostępny jest pod tym adresem, ale tylko dla procesorów x86. Wariant na układy ARMv7 oczywiście również będzie dostępny, ale wymaga jeszcze dopracowania.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij