Udostępnij
Tweetnij

Android 4.0 dla Asusa Transformera Prime oficjalnie 12 stycznia. Wkrótce również odblokowany bootloader

ASUS podał oficjalną datę pojawienia się aktualizacji systemu tabletu Transformer Prime. Mówimy oczywiście o nowej wersji systemu – Androidzie 4.0. Ta, zacznie pojawiać się w ramach OTA w dniu 12 stycznia, sukcesywnie na całym świecie. Dodatkowo, producent podał informacje dotyczące problemów z modułem GPS, fokusem aparatu i tytułowym bootloaderem.

ASUS podał oficjalną datę pojawienia się aktualizacji systemu tabletu Transformer Prime. Mówimy oczywiście o nowej wersji systemu – Androidzie 4.0. Ta, zacznie pojawiać się w ramach OTA w dniu 12 stycznia, sukcesywnie  na całym świecie. Dodatkowo, producent podał informacje dotyczące problemów z modułem GPS, fokusem aparatu i tytułowym bootloaderem.

ASUS nie podał informacji jak szybko zamierza proces aktualizacji zakończyć, ani też czy użytkownicy nowych Transformerów będą mogli aktualizację przeprowadzić ręcznie. ASUS jednocześnie wydał oświadczenie, w którym przeprasza za problemy związane z odbiornikiem GPS. Według producenta są one spowodowane konstrukcją metalowej obudowy tabletu. Zła wiadomość jest taka, że zniwelowanie tej przypadłości może potrwać lub może być nawet niemożliwe do usunięcia.  Tym samym z opisów na stronie produktowej Prime zniknęły wszelkiego rodzaju zapewnienia dotyczące rzeczonego modułu, aby uniknąć błędnych oczekiwań osób korzystających z pozycjonowania.

W międzyczasie ma pojawić się poprawka oznaczona numerem 8.8.3.33. Jak zapewnia ASUS, ma ona naprawić problemy z ustawianiem ostrości aparatu zamontowanego w tablecie. Aktualizacja ma również poprawić responsywność ekranu na dotyk oraz usunąć spotykane problemy z instalowaniem niektórych aplikacji.

W notce znalazły się także informacje wyjaśniające powody zablokowania bootloadera. ASUS chciał przez to uniemożliwić kopiowanie zawartości Google i umożliwić odtwarzanie filmów serwisu YouTube. Może to nieco dziwne, jednak jak zapewnia potentat, bezpośredni dostęp do roota, może nie tylko zniszczyć system, ale i właśnie uniemożliwić oglądanie zawartości tego popularnego, internetowego kanału wideo. Co ciekawe jednak, narzędzie odblokowujące … nadchodzi. I to jest obietnica producenta. Ale… No właśnie… Zawsze musi być jakieś „ale”. Skorzystanie z takowego narządza może uniemożliwić oglądanie filmów na YouTube i (to już na pewno) skutecznie zlikwiduje obowiązek gwarancyjny producenta. Tym samym – jak coś pójdzie nie tak podczas rootowania – radźcie sobie sami… Terminu pojawienia się narzędzia nie podano.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij