Udostępnij
Tweetnij

Czterordzeniowy układ S4 MSM 8960 – Qaulcomm wkracza w 28nm

Szef ds. zarządzania produktami firmy Qualcomm, Travis Lanier, przekazał kilka nowych detali dotyczących najnowszego procesora wykonanego w technologii 28 nanometrów, czterordzeniowego układu Krait.

Szef ds. zarządzania produktami firmy Qualcomm, Travis Lanier, przekazał kilka nowych detali dotyczących najnowszego procesora wykonanego w technologii 28 nanometrów, czterordzeniowego układu Krait.

Lanier wspomniał przy tym o kilku rzeczach wydawałoby się oczywistych, czyli o kompatybilności chipu ze starszymi zestawami instrukcji ARM, oraz o tym, że procesor Krait pojawi się najpierw w edycji dwu- a następnie czterordzeniowej.

Dwurdzeniowy S4 MSM 8960 będzie pierwszym procesorem na rynku wykonanym w 28-nanometrowym procesie technologicznym. Qualcomm zapewnia, że dzięki nowej technologii jego chip będzie najlepszy na rynku w swojej klasie zarówno pod względem wydajności jak i energooszczędności.

Producent oczekuje co najmniej „o 50% wyższej wydajności w porównaniu do innych procesorów ARM na rynku procesorów do urządzeń mobilnych”, przy czym zapewnia że dwurdzeniowy 8960 Krait jest o 50% lepszym procesorem od dostępnego dzisiaj na rynku chipu Scorpion. Dzięki nowemu układowi zarządzania energią, Krait może zaoszczędzić od 25 do nawet 40 procent energii (w porównaniu do chipu Scorpion).

Tim Leland, szef działu zajmującego się grafiką, wspomniał o tym, że S4 MSM 8960 będzie posiadał nowy układ Adreno 225. Również i on ma być szybszy o połowę od protoplasty, czyli Adreno 220. Będzie się on cechował zaczerpniętą z ATI zgodnością z DirectX 9.3 (Shader 3).

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij