Udostępnij
Tweetnij

Windows Phone Marketplace – gigantyczny wzrost liczby aplikacji

Windows Phone Marketplace liczy już ponad 25 000 aplikacji. W porównaniu do konkurencji to i tak niewiele. Jednak nie liczba,

Windows Phone Marketplace liczy już ponad 25 000 aplikacji. W porównaniu do konkurencji to i tak niewiele. Jednak nie liczba, a dynamika przyrostu aplikacji robi największe wrażenie.

W grudniu poprzedniego roku aplikacji było około 5000. Pół roku później, w maju 18 000,  w czerwcu 20 000, a dzisiejsze informacje mówią o 25 000. W ciągu doby pojawiają się 262 nowe aplikacje.

Dynamika wzrostu jest duża, ale nie odbiega od normy ustalonej przez App Store i Android Market. Ten pierwszy osiągnął wynik 25 000 aplikacji w osiem miesięcy, drugi w ponad rok. Biorąc pod uwagę, że serwis Microsoftu wystartował w październiku, zajęło mu to 9 miesięcy.

Na razie Polacy nie mają dostępu do Windows Phone Market, przynajmniej nie w prosty i łatwy sposób. Najprawdopodobniej zmieni się to po uaktualnieniu „Mango”, które ma nadejść we wrześniu.

Willow

Z branżą grową i dziennikarstwem związany od 2005 roku. Pracował m.in w Dzienniku Polska Europa Świat, Gram.pl i Magazynie Komputerowym CHIP. Miłośnik gier RPG, tabletów i swojej żony Jęczybuły. Lubi nadgryzione jabłka o ile nie ma w nich za dużo bugów.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij