Udostępnij
Tweetnij

Fusion Z-01 – AMD wytacza działa przeciwko Oak Trail?

Czy to konkurencja dla NVIDIA lub Intela? Wygląda na to, że tak. AMD oficjalnie zaprezentowało układ Fusion APU, Z-01, charakteryzujący się dwoma rdzeniami Bobcat pracującymi z prędkością 1GHz oraz zintegrowanym układem graficznym Radeon HD6250. Desna, bo taka jest kodowa nazwa jednostki, posiada maksymalne TDP 5,9W.

Czy to konkurencja dla NVIDIA lub Intela? Wygląda na to, że tak. AMD oficjalnie zaprezentowało układ Fusion APU, Z-01, charakteryzujący się dwoma rdzeniami Bobcat pracującymi z prędkością 1GHz oraz zintegrowanym układem graficznym Radeon HD6250.  Desna, bo taka jest kodowa nazwa jednostki, posiada maksymalne TDP 5,9W.

Z-01 to tak naprawdę przeprojektowany układ C-50. Jeśli założymy, że ma on TDP o 3W wyższe od Atoma Z670, to czy ma on szanse powalczyć z konkurencyjnym układem? A co z Tegrą ze stajni „zielonych”? Niewątpliwą zaletą nowości od AMD jest wykorzystanie architektury x86. Daje to możliwość zastosowania systemów Windows jak również aplikacji i gier doń przystosowanych.

Jednym z pierwszych tabletów PC, wyposażonych w układ AMD, ma być MSI WindPad 110W. Informacje o nim pojawiły się już na łamach naszego portalu. Warto wspomnieć, że na pokładzie urządzenia znajdzie się 2GB pamięci operacyjnej i dysk SSD o pojemności do 64 GB. Czy czas pracy tabletu, tak jak chwali się AMD rzeczywiście sięgnie 6 godzin? Jak spisze się tym samym nowy układ? Najbliższe tygodnie pokażą.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij