Udostępnij
Tweetnij

Ranking iFixit na 2016 rok – LG G5 króluje, Samsungi najtrudniejsze w naprawie

Serwis iFixit zajmujący się naprawami, a także oceną trudności w reperowaniu urządzeń, stworzył specjalny ranking pokazujący, jakie smartfony wydane na świat w 2016 roku są najtrudniejsze w naprawie, a jakie najłatwiejsze. Najlepiej poradził sobie LG G5, a także iPhone’y, najgorzej – telefony firmy Samsung.

Serwis iFixit zajmujący się naprawami, a także oceną trudności w reperowaniu urządzeń, stworzył specjalny ranking pokazujący, jakie smartfony wydane na świat w 2016 roku są najtrudniejsze w naprawie, a jakie najłatwiejsze. Najlepiej poradził sobie LG G5, a także iPhone’y, najgorzej – telefony firmy Samsung.

Telefony się psują – jak zresztą każde urządzenia elektroniczne. Dla tych, których smartfony często ulegają różnego rodzaju wypadkom ważnym jest, aby kupowane sprzęty były łatwe do naprawienia. Eksperci z iFixit, czyli serwisu zajmującego się naprawą sprzętów, a także badaniem, czy dane urządzenie będzie proste w naprawie, postanowili stworzyć specjalny ranking dla smartfonów, które łatwo naprawić.

iFixit ranking 2016

W tym roku na szczycie listy znalazł się LG G5. Dostał w rankingu iFixit aż 8 punktów ze względu na to, że posiada komponenty modularne, czyli łatwo się je usuwa jeden po drugim. Poza tym prosta jest także wymiana baterii. O jeden punkt za nim znalazły się Google Pixel oraz jego wersja XL, a także iPhone 7 i 7 Plus. W przypadku pierwszego z wymienionych smartfonów serwis wytyka, że telefon ciężko otworzyć bez uszkodzenia ekranu, jednak później łatwo wyciągać z niego kolejne elementy. Za to naprawa „siódemki” od Apple jest prosta ze względu na budowę telefonu, jednak wymaga od użytkownika aż 4 różnych śrubokrętów, by móc dostać się do wnętrza. iPhone SE otrzymał od ekspertów 6 punktów. Telefon jest prosty w naprawie, ale grzebiąc w środku łatwo o uszkodzenie kabla od Touch ID.

Samsungi najniżej w rankingu iFixit

Najgorzej w rankingu w tym roku wychodziły Samsungi. Galaxy Note 7 otrzymał 4 punkty. Smartfon ma pewne elementy, które można łatwo usunąć, ale trudno u niego z wymianą baterii. Aktualnie jednak takiego problemu nie ma, ponieważ telefon, jak pewnie wiecie, został wycofany ze sprzedaży właśnie ze względu na spore problemy z akumulatorem.

Na samym dole listy znalazł się Samsung Galaxy S7 oraz S7 Edge. Obie wersje mają częściowo elementy, które łatwo usunąć, ale bardzo trudno dostać się do ich środka. Chodzi o to, że smartfony są stworzone jak „szklana kanapka” i łatwo uszkodzić obudowę przy ich otwieraniu. Dlatego dostał jedynie 3 punkty w rankingu.

W tworzeniu swojego rankingu iFixit opierał się na kilku różnych kryteriach. Głównymi była łatwość w otwieraniu telefonu, modularne elementy, które łatwo wyciągnąć z telefonu, rodzaje śrubokrętów, jakie wymagane są do naprawy, a także za trudność w wymianie baterii czy ekranu.

Źródło: iFixit

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij