Udostępnij
Tweetnij

W 2017 roku ¾ ruchu internetowego mają wygenerować smartfony i tablety

Według firmy Zenith Media w przyszłym roku smartfony i tablety będą odpowiadać już za ¾ całego ruchu w sieci!. W 2012 roku było to jeszcze zaledwie 40%.

Jak często obecnie przeglądacie internet na komputerach? Zapewne coraz rzadziej, zgadza się? Żyjemy w dobie coraz większych telefonów i tabletów, na których coraz chętniej przeglądamy strony internetowe. Z roku na rok ich udział we wszystkich odsłonach globalnej sieci rośnie. Według firmy Zenith Media w przyszłym roku smartfony i tablety będą odpowiadać już za ¾ całego ruchu w sieci!

Android smartfony

Firma Zenith Media, która monitoruje internet na terenie 60 państw, opublikowała ciekawy raport z prognozami na przyszły i kolejny rok. Firma wierzy, że już w przyszłym roku za ¾ ruchu w sieci będą odpowiadać urządzenia mobilne, jak smartfony i tablety. Tak więc ich udział znacząco wzrośnie, bo sugeruje się, że w tym roku będą odpowiadać za około 68% całego ruchu w internecie. Dla porównania, w 2012 roku było to tylko 40%.

W 2012 roku tylko około 23% ludzi w krajach, które monitorujemy miało smartfony i 4% posiadało tablet. Penetracja smartfonów wzrosła obecnie do 56% i jest to wzrost o 2,4 razy w ciągu około czterech lat i przewidujemy, że wzrośnie do 63% do 2018 roku. Tablety są nieco bardziej luksusowym produktem i nie rozprzestrzeniły się tak szeroko. W ich posiadaniu jest 15% mieszkańców z 60 monitorowanych rynków i sądzimy, że ich udział wzrośnie w 2018 roku do 17%. – przekazało w informacji prasowej Zenith Media.

Zenith Media stwierdza, że najwięcej ruchu w sieci generują użytkownicy smartfonów i tabletów z Hiszpanii. Tam udział tego typu urządzeń wynosi aż 85%, a potem mamy:

 • Hong Kong (79%)
 • Chiny (76%)
 • Stany Zjednoczone (74%)
 • Włochy (73%)
 • Indie (73%)

Firma wierzy jednak, że w 2018 roku czołówka nieco się zmieni i ma wyglądać następująco:

 • Hong Kong (89%)
 • China (87%)
 • Hiszpania (86%)
 • Stany Zjednoczone (83%)
 • Włochy (83%)
 • Indie (82%)

W raporcie Zenith Media znajdziemy też informacje o liczbie smartfonów na każdego mieszkańca. Najwięcej jest ich w Europie Zachodniej i Azji. Liderem jest Irlandia, gdzie właścicielem smartfona jest aż 92% mieszkańców. Potem mamy Singapur z 91%, Hiszpanię z 88%, Norwegię z 86% oraz Koreę Południową z 84%.

Informacje te będą w szczególności przydatne reklamodawcom. Ci będą coraz więcej inwestować na rynku reklam mobilnych. Zenith Media szacuje, że tego typu reklamy urosną w przyszłym roku do 56% z obecnych 44%. Natomiast już w 2018 roku reklamy wyświetlane na smartfonach i tabletach mają stanowić aż 60% wszystkich prezentowanych w internecie. Jej wartość wzrośnie do 134 mld dolarów. To więcej niż pieniądze, które zostaną wydane na reklamy w gazetach, magazynach, kinach czy te plenerowe.

źródło: zenith media

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij