Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7: mogą pojawić się problemy z dostawami

Premiera smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem pojawiają się informacje, jak zresztą co roku, o problemach z dostawami. Początkowo dostępność nowych telefonów Apple’a może być ograniczona i sugeruje się, że zostanie ich wyprodukowanych mniej w tym roku niż iPhone’ów 6s w 2015 r.

Premiera smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem pojawiają się informacje, jak zresztą co roku, o problemach z dostawami. Początkowo dostępność nowych telefonów Apple’a może być ograniczona i sugeruje się, że zostanie ich wyprodukowanych mniej w tym roku niż iPhone’ów 6s  w 2015 r.

Zobacz także >> iOS ma ukrytą funkcję, którą pokochają rodzice

iPhone 7 Plus

Cały czas czekamy na potwierdzenie daty najbliższej konferencji Apple’a, która ma odbyć się w drugim tygodniu września (potwierdzenie powinniśmy otrzymać w poniedziałek), a tymczasem pojawiają się raporty o problemach z dostawami. Co do których już przywykliśmy, bo podobne informacje pojawiają się przy okazji premiery wszystkich iPhone’ów.

Apple może nie dostarczyć na rynek tylu iPhone’ów 7, ile by w rzeczywistości chciało. Ma to wynikać m.in. z niewystarczających dostaw podzespołów, jak na przykład elementów dla podwójnej kamery iSight dla iPhone’a 7 Plus. Jeff Pu, analityk Yuanta Investment Consulting uważa, że Apple od lipca do grudnia wyprodukuje około 114 mln iPhone’ów, a nie 120 mln sztuk, jak szacowano wcześniej. Liczba ta obejmuje nie tylko nowe modele, ale też starsze. W drugiej połowie tego roku zostanie wyprodukowanych 74 mln sztuk iPhone’ów 7. Jeśli to prawda, to będzie to o 10 mln sztuk mniej niż rok wcześniej w przypadku iPhone’ów 6s, gdy wyprodukowano 84 mln sztuk. Liczba zamówień na procesory może spaść o 15%, a wyświetlaczy nawet o 20%. Oczywiście, w porównaniu do dostaw sprzed roku. Problemy z dostawami mogą sprawić, że na wybrane modele początkowo trzeba będzie czekać po kilka tygodni.

Apple podobno w tym czasie wcześniej uruchomiło masową produkcję iPhone’ów. Nastąpiło to w czerwcu, a nie jak zazwyczaj w lipcu. Nawet jeśli tak, to nadal nie ma pewności, że nastąpiło to z myślą o wprowadzeniu w dniu oficjalnej premiery iPhone’ów 7 na większą liczbę rynków. W zeszłym roku modele 6s zadebiutowały na terenie 12 państw i w pierwszy weekend sprzedały się w liczbie aż 13 mln sztuk. Natomiast w Polsce musieliśmy poczekać dłużej i najpewniej będzie tak też w przypadku iPhone’ów 7. Nie ukrywajmy, nasz kraj nie jest jednym z najważniejszych rynków dla Apple’a i premiera w Polsce z kilkutygodniowym poślizgiem to nic nowego.

Z informacji krążących po sieci (ale nadal niepotwierdzonych przez Apple’a) wynika, że oficjalna konferencja poświęcona iPhone’om 7 odbędzie się już 7 września (środa). Najpewniej dwa dni później rozpocznie się przedsprzedaż nowych telefonów z iOS, a rynkowy debiut ma odbyć się 16 września. Taką datę ujawnił Evan Blass, ale to nadal nic pewnego. Sporo wyjaśni się już w poniedziałek. Wtedy spodziewamy się oficjalnej wysyłki zaproszeń dla mediów na wydarzenie, gdzie zostaną pokazane smartfony iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Jeśli datą konferencji rzeczywiście będzie 7 września, to sklepowy debiut po 9 dniach będzie niemal pewny.

Na poniższym filmie obejrzysz przegląd nowości w aplikacjach Mapy i Muzyka z iOS 10:

źródło: nikkei, fot.: martin hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij