Udostępnij
Tweetnij

Starship ma odbyć lot orbitalny w maju. Elon Musk ujawnia plany SpaceX

Starship miał odbyć lot orbitalny już wcześniej, ale SpaceX ciągle spotyka się z opóźnieniami? Kiedy poleci wielka rakieta? Rąbka tajemnicy w kwestii misji uchylił Elon Musk. Plany SpaceX zakładają, że Starship odbędzie pierwszy taki lot najwcześniej w maju. Najpewniej nie będzie to jednak prototyp SN20.

Starship SN20 miał być pierwszym, który odbędzie lot orbitalny. Mówi się o tym już od kilku miesięcy, ale SpaceX cały czas napotyka opóźnienia. Elon Musk zabrało głos w tej sprawie i ujawnił pewne plany firmy. Trzeba jednak założyć, że ponownie są one bardzo optymistyczne i trudno powiedzieć, czy uda się dotrzymać tego harmonogramu.

test statyczny rakiety Starship SN20 statek kosmiczny SpaceX

Z informacji, które przekazał Elon Musk wynika, że lot orbitalny statku Starship nie odbędzie się z użyciem prototypu SN20, który stoi na szczycie Super Heavy w Boca Chica. Firma chce wykorzystać nowe silniki Raptor i raczej nie dokona ich wymiany, a zbuduje kolejną wersję od postaw. To samo tyczy się boostera.

Elon Musk zakłada lot orbitalny SpaceX Starship w maju

Jeśli prace będą przebiegać bez zakłóceń, to pewnie Starship poleci pierwszy raz na orbitę jeszcze w tym roku. Elon Musk wierzy, że firma będzie mogła przeprowadzić ten test nawet w maju. Choć lepiej brać na to poprawkę i optymistycznie celować w drugą połowę 2022 r.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji HBO Max

źródło, fot.: SpaceX

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij