Udostępnij
Tweetnij

Starship SN20 wkrótce poleci w kosmos. Elon Musk omówi plany SpaceX

Starship SN20 jest pierwszym, który odbędzie lot orbitalny. Zanim to jednak nastąpi, to Elon Musk planuje ujawnić plany SpaceX związane z tym projektem. Możemy mieć więc pewność, że nasłuchamy się o Marsie i misjach międzyplanetarnych. Jest bardzo możliwe, że Starship SN20 zostanie wystrzelony jeszcze w tym kwartale.

Starship SN20 to statek kosmiczny, który SpaceX zbudowało już kilka miesięcy temu. Maszyna czeka na lot orbitalny. Tymczasem Elon Musk planuje ujawnić plany firmy związane z tym projektem na najbliższy czas. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie od dwóch lat. Niestety prezentacja odbędzie się w środku nocy naszego czasu.

kiedy lot orbitalny SpaceX Starship SN20 Super Heavy B4 plany
fot.: SpaceX

Elon Musk przekazał, że SpaceX zorganizuje wydarzenie w teksańskim Boca Chica w najbliższy czwartek o godzinie 20:00 lokalnego czasu. U nas będzie wtedy 3 w nocy. Tego dnia zostaną nakreślone najbliższe plany obejmujące statek Starship. Na pewno usłyszymy o tym, że pozwoli on ludzkości na stanie się gatunkiem międzyplanetarnym czy też o lotach na Marsa.

SpaceX może wystrzelić statek Starship SN20 w marcu

Wiemy, że SpaceX cały czas czeka na zgodę od odpowiednich urzędów na misję orbitalną statku Starship SN20. Ta powinna zapaść do marca i jest bardzo możliwe, że zostanie on w końcu wystrzelony w przyszłym miesiącu. Będzie to możliwe po połączeniu z pierwszym stopniem o nazwie Super Heavy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij