Udostępnij
Tweetnij

Na pierwszy lot orbitalny Starshipa trochę poczekamy. SpaceX przeprowadziło kolejny test

Starship SN20 to pierwszy statek SpaceX, który odbędzie lot orbitalny. Kiedy to nastąpi? Niestety nieprędko, bo firma cały czas czeka na opinię FAA. Tymczasem uruchomiono znowu silniki statku. W ten sposób Starship SN20 przeszedł kolejny test statyczny. SpaceX będzie chciało go wystrzelić w marcu 2022 r.

Starship SN20 jest przygotowywany przez SpaceX od miesięcy. Zostanie on połączony z olbrzymim stopniem o nazwie Super Heavy. Dzięki temu będzie mógł odbyć lot orbitalny, na który firma ciągle każe nam czekać. Tymczasem ponownie odpalono silniki statku. Jednak z obietnic Elona Muska mówiących o misji w styczniu czy lutym raczej nic nie wyjdzie.

SpaceX planowało przeprowadzić lot orbitalny statku Starship SN20 wcześnie w pierwszym kwartale 2022 r. Jednak tak się nie stanie. Na drodze do szczęścia stanęło FAA. Amerykańska agencja musi udzielić odpowiedzi na pytania związane z tą misją. Dlatego też ustaliła sobie nowy termin w postaci końcówki lutego. Przed tą datą decyzja nie zapadnie i maszyna nie poleci.

kiedy lot Starship SN20 SpaceX silniki
fot.: BocaChicaGal

SpaceX znowu uruchomiło silniki statku Starship SN20

SpaceX nie próżnuje i zdecydowało się przeprowadzić kolejny test statyczny statku Starship SN20. Silniki zostały ponownie na krótko uruchomione 29 grudnia i następnie je wyłączono. Nie pozostaje nic innego, jak tylko śledzić dalsze losy tego projektu. W międzyczasie firma składa już kolejne prototypy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij