Udostępnij
Tweetnij

Elon Musk: SpaceX zaczęło budować stanowisko na Florydzie. Stąd ma startować Starship

Elon Musk przekazał, że SpaceX buduje nowe stanowisko startowe dla statku Starship. Powstaje ono na Florydzie, skąd będą odbywać się loty orbitalne wielkiej rakiety. Budowa odbywa się na stanowisku 39A, które jest częścią Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy’ego należącego do NASA.

Elon Musk niedawno zapowiedział, że Starship ma odbyć pierwszy lot orbitalny w przyszłym kwartale. W międzyczasie SpaceX zaczęło składać prototyp SN23. Teraz dowiadujemy się, że firma buduje na Florydzie stanowisko startowe, skąd będzie wystrzeliwana wielka rakieta. Zdecydowano się na kompleks 39A, który odegrał historyczne znaczenie w wielu misjach.

Stanowisko 39A wchodzi w skład Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy’ego należącego do NASA. SpaceX w 2014 r. podpisało z amerykańską agencją umowę na 20 lat, która pozwala jej korzystać z tego miejsca. Już wcześniej startowały stąd Falcony 9 czy Heavy. Wkrótce misje będzie rozpoczynać tutaj Starship.

NASA Elon Musk stanowisko 39A Floryda SpaceX Starship
foto: NASA/Joel Kowsky

Starship z nowego stanowiska budowanego przez SpaceX ma latać w kosmos

Stanowisko 39A będzie musiało zostać odpowiednio przystosowane pod kątem statku Starship oraz jego pierwszego stopnia o nazwie Super Heavy. Cała rakieta ma 120 m wysokości i jest wręcz ogromna. Dlatego SpaceX będzie musiało przebudować kompleks. Stąd statek będzie później wystrzeliwany w kosmos.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij