Udostępnij
Tweetnij

Starship SN23 w przygotowaniu. SpaceX wprowadzi w statku zmiany

Starship SN23 to kolejny prototyp statku kosmicznego, który buduje SpaceX. Choć wersja SN20 na razie jeszcze nie odbyła lotu. W tym nowym pojawią się pewne zmiany i te obejmą m.in. „nos” rakiety. Nie liczmy jednak na to, że Starship SN23 prędko poleci. Na to trochę sobie poczekamy.

SpaceX szykuje się do pierwszego lotu orbitalnego statku Starship i tym, będzie prototyp SN20. Niedawno przeszedł on test statyczny. Teraz dowiadujemy się, że składany jest Starship SN23. Choć ten pierwszy z wymienionych jeszcze nie poleciał. Jakie zmiany pojawią się w nowej wersji?

Starship Sn23 rzeczywiście otrzyma pewne zmiany. Wiemy, że obejmą one „nos” rakiety. Ten został przeprojektowany. Łączenie poszczególnych elementów składa się z większej liczby spawów. Poza tym wykorzystano tutaj większe części stali niż wcześniej. Lot tego statku SpaceX prędko pewnie się nie odbędzie.

statek Starship SN23 SpaceX zmiany
foto: @StarshipGazer
statek Starship SN23 SpaceX zmiany
foto: @StarshipGazer

Na lot statku Starship SN23 SpaceX każe nam poczekać

Starship ma odbyć pierwszy lot orbitalny w styczniu lub lutym. Tak więc SpaceX wersji SN23 prędko nie wystrzeli. Elon Musk kilka dni temu poinformował pracowników, że trzeba przyspieszyć prace nad silnikami Raptor. To od nich zależy przyszłość nie tylko tego projektu, ale i całej firmy. Jeśli rakieta ma być w niedalekiej przyszłości rentowna (a już pochłonęła miliardy dolarów), to będzie musiała wynosić ładunki co najmniej dwa razy w miesiącu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij