Udostępnij
Tweetnij

SpaceX przetransportowało booster dla Starshipa na stanowisko startowe

Super Heavy to pierwszy stopień dla statku Starship. SpaceX przetransportowało go na stanowisko startowe. Obecny booster Super Heavy robi wrażenie.

Super Heavy to pierwszy stopień dla statku kosmicznego Starship, który zostanie połączony z prototypem SN20. Prace nad nim przebiegają w dobrym kierunku. Teraz Elon Musk pochwalił się na Twitterze nowymi zdjęciami. Te prezentują ogromny booster na dźwigu. Został on przetransportowany na stanowisko startowe.

Booster Super Heavy widoczny na poniższych zdjęciach to wersja BN4. Ma ona już aż 29 silników Raptor. Dla porównania ten poprzedni, który przeszedł krótki test statyczny, miał ich tylko 3. Różnica w ciągu jest więc niesamowita. Dzięki niemu Starship będzie mógł odbyć lot orbitalny.

SpaceX Strship booster Super Heavy
foto: Elon Musk
SpaceX Strship booster Super Heavy
foto: Elon Musk
SpaceX Strship booster Super Heavy
foto: Elon Musk

SpaceX wkrótce przeprowadzi testy statku Starship i Super Heavy

Zanim jednak lot orbitalny będzie mógł się odbyć, to najpierw Super Heavy będzie musiał przejść test statyczny. SpaceX musi mieć pewność, że nie dojdzie do rozszczelnienia lub innych przykrych niespodzianek. Dopiero wtedy będzie można zrealizować misję. Pewnie próby te zostaną przeprowadzone w niedługim czasie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij