Udostępnij
Tweetnij

SpaceX przeprowadziło test statyczny Starshipa SN11. Kiedy poleci? (aktualizacja)

Starship SN11 przeszedł test statyczny. SpaceX szykuje go do lotu. Kiedy on się odbędzie? Obecnie nie ma pewności, czy Starship SN11 poleci na dniach.

Aktualizacja: Starship SN11 miał szansę polecieć w piątek. Tak się jednak nie stało. Elon Musk twierdzi, że SpaceX musi sprawdzić dodatkowe elementy. Firma w trakcie testu chce odzyskać statek w jednej części. Do tej pory się to nie udało.

Starship SN11 to kolejny statek kosmiczny SpaceX, który wkrótce zostanie wystrzelony w powietrze. Niedawno Elon Musk pokazał Super Heavy. W tym tygodniu firma przeprowadziła test statyczny najnowszego prototypu. Obecnie szykowany on jest do próbnego lotu. Kiedy może się on odbyć?

Cóż, nie ma pewności, że Starship SN11 poleci jeszcze w tym tygodniu. Nic nie wskazuje na to, aby miało się to odbyć w czwartek lub piątek. Jutrzejsze zamknięcie drogi w okolicy Boca Chica zostało już odwołane. Istnieje pewne ograniczenie lotów na piątek, ale natomiast nic na razie nie wiadomo o zamknięciu dróg. Tak więc sprawa jest na razie otwarta.

kiedy lot test statyczny Starship SN11 SpaceX
fot.: Jack Beyer

Być może SpaceX zdecyduje się wystrzelić statek Starship SN11 w weekend

Nie można wykluczyć, że SpaceX zechce wystrzelić statek Starship SN11 w trakcie weekendu. Jeśli tak się jednak nie stanie, to powinien on polecieć już w przyszłym tygodniu. Nie pozostaje nic innego, jak tylko wypatrywać tego testu. Ponadto wierzyć w to, że w końcu uda się wylądować i nie zniszczyć kolejnego prototypu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Signal

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij