Udostępnij
Tweetnij

Starship SN11 przeszedł pierwsze testy. SpaceX szykuje się do kolejnych

Starship SN11 przeszedł pierwszy testy. Wkrótce SpaceX przeprowadzi kolejne. Lot powinien odbyć się w marcu. Najpierw Starship SN11 przejdzie inny test.

Starship SN11 to kolejny statek kosmiczny SpaceX, nad którym prace przebiegają w dobrym kierunku. Maszyna została już wyciągnięta z hangaru i następnie przetransportowana na stanowisko startowe. Tutaj dołożone zostaną kolejne elementy. Próba tego prototypu może być nieodległa, bo przeszedł on już pierwsze testy.

SpaceX teraz sprawdzi zbiornik na paliwo statku Starship SN11. Jeśli ten nie będzie sprawiał problemu, to firma założona przez Elona Muska będzie mogła przeprowadzić testy statyczne. Wtedy zostaną odpalone silniki Raptor. Jeśli tu wszystko zakończy się bez problemów, a przecież zawsze coś może pójść nie tak, to maszyna będzie mogła potem wznieść się w powietrze.

kiedy testy Starship SN11 statek kosmiczny SpaceX
foto: Twitter / @BocaChicaGal

Testy statku Starship SN11 SpaceX powinno ukończyć w marcu

SpaceX w ostatnim czasie znacząco przyspieszyło prace nad swoim statkiem. Starship SN11 będzie już kolejnym, który poleci w tym roku. Pierwsze dwa rozbito, a trzeci eksplodował już po wylądowaniu. Wynikało to z faktu, że zabrakło ciągu i maszyna mocno tąpnęła o powierzchnię. W konsekwencji później wybuchła.

Starship SN11 może polecieć jeszcze w marcu, choć dokładnego terminu na razie nie ma. O wszystkim zdecydują kolejne testy, które przed startem musi jeszcze przeprowadzić SpaceX. W tej wersji spodziewajmy się znowu trzech silników Raptor, a więc lot zostanie wykonany na wysokość kilkunastu kilometrów. W prototypie SN15 powinno znaleźć się sześć Raptorów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Signal

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij