Udostępnij
Tweetnij

SpaceX przeprowadziło test statyczny Starshipa SN10

Starship SN10 to prototyp statku, który niedługo odbędzie lot. Tymczasem SpaceX przeprowadziło test statyczny. Wkrótce Starship SN10 wzbije się w powietrze.

Starship SN10 to prototyp statku kosmicznego, który już od jakiegoś czas znajduje się na stanowisku startowym. Do tej pory jego próbny lot jeszcze się nie odbył. Teraz SpaceX przeprowadziło test statyczny. To oznacza, że maszyna szykowana jest do wystrzelenia w powietrze. W kosmos jednak nie poleci.

kiedy test Starship SN10 SpaceX statek kosmiczny rakieta
fot.: Elon Musk/Twitter

Test statyczny statku Starship SN10 możecie obejrzeć na wideo w linku źródłowym. SpaceX uruchomiło silniki Raptor i następnie sprawdziło ich zachowanie. Tym konkretnym prototypem firma Elona Muska będzie chciała w końcu wylądować. Poprzednie dwa po udanych manewrach w powietrzu zostały roztrzaskane o stanowiska do lądowania.

Test statyczny statku Starship SN10 otwiera SpaceX szansę na lot

Jeśli w trakcie testu statycznego wszystko przebiegło pomyślnie (a tego nie wiemy), to Starship SN10 będzie mógł wkrótce odbyć próbny lot. Poleci pewnie na wysokość kilkunastu kilometrów i następnie zostanie podjęta próba wylądowania. Nie wiadomo na razie, kiedy to się stanie, ale równie dobrze może to odbyć się nawet jutro. SpaceX znane jest z tego, że przeprowadza kolejne sprawdziany statków w coraz krótszym czasie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij