Udostępnij
Tweetnij

SpaceX przygotowuje kolejnego Starshipa do wystrzelenia

Starship SN10 to statek kosmiczny SpaceX, który czeka na testy. Przeprowadzono próby szczelności. Niedługo test statyczny. Następnie Starship SN10 poleci.

Starship SN10 to kolejny statek kosmiczny zbudowany przez SpaceX, który niedługo zostanie wystrzelony w powietrze. Dotychczasowe testy dwóch poprzednich maszyn zakończyły się rozbiciem o powierzchnię. Kolejny prototyp wkrótce również przejdzie próbę. Na jakim etapie jest firma?

SpaceX przeprowadziło już testy szczelności i te Starship SN10 przeszedł z powodzeniem. Niedługo przyjdzie czas na test statyczny silników. To bardzo ważna próba przed wystrzeleniem statku w powietrze. Jeśli te sprawdziany zakończą się sukcesem, to maszyna odbędzie próbny lot. Będzie to już trzeci na wysokość kilkunastu kilometrów.

kiedy test Starship SN10 SpaceX statek kosmiczny rakieta
fot.: Elon Musk/Twitter

Jest szansa, że Starship SN10 nie zostanie rozbity przez SpaceX

Elon Musk zabrał głos w sprawie problemów, które wystąpiły w prototypie SN9. Te w konsekwencji doprowadziły do roztrzaskania statku na stanowisku do lądowania. Możliwe, że Starship SN10 będzie pierwszym, którym SpaceX zdoła w końcu wylądować. To jednak okaże się z czasem. W tej wersji statku kosmicznego spodziewajmy się także trzech silników Raptor.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij