Udostępnij
Tweetnij

Samsung umieścił w telewizorach QLED 8K Wi-Fi 6

QLED 8K to nowe telewizory marki Samsung, które zaprezentowano w trakcie styczniowych targów CES 2020. Okazuje się, że są to Smart TV zgodne z Wi-Fi 6, czyli najnowszym standardem sieci, które obsługują także flagowe smartfony Koreańczyków. Wśród modeli QLED 8K wspierających standard 802.11ax są Q900 oraz Q950.

QLED 8K to Smart TV, którymi Samsung pochwalił się na CES 2020, czyli targach elektroniki, które odbyły się w styczniu w Las Vegas. MediaTek w swoim komunikacie prasowym ujawnił ciekawą informację. Okazuje się, że te telewizory obsługują standard 802.11ax, czyli Wi-Fi 6. Dzięki temu zapewnią lepsze możliwości z zakresu połączeń bezprzewodowych.

Wi-Fi 6 nie jest jeszcze mocno rozpowszechnione. Można je jednak znaleźć w wybranych smartfonach marki Samsung. Standard obsługiwany jest przez serie Galaxy S10, Note 10 oraz S20. Rozwiązanie zapewnia możliwość przesyłania danych z prędkością aż do 12 Gbps, czyli naprawdę szybko. Powinno pozwolić także na płynniejszą rozgrywkę w trakcie przerzucania obrazu drogą bezprzewodową. Funkcja znajduje się w droższych modelach Q950 oraz Q900. Wiemy też, że odpowiednie układy dostarczyła firma MediaTek.

Samsung QLED 8K telewizory Smart TV pierwsze z Wi-Fi 6 opinie

Samsung QLED 8K to pierwsze telewizory z Wi-Fi 6

W zasadzie żadne inne telewizory Smart TV nie zostały wcześniej wyposażone w Wi-Fi 6. Samsung z tegoroczną serią QLED 8K przeciera więc szlak. Z czasem standard pewnie będzie szerzej implementowany. Pamiętajmy też, że do pełni szczęścia potrzebny jest zgodny z 802.11ax router.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcję, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij