Udostępnij
Tweetnij

SpaceX buduje drugą rakietę Starship na Florydzie. Elon Musk wyjaśnia

SpaceX rozpoczęło budować drugą rakietę Starship. Pierwsza powstaje w Boca Chica w Teksasie, a druga na Florydzie. Elon Musk postanowił zabrać głos w tej sprawie i wyjaśnia, dlaczego SpaceX tworzy w jednym czasie dwie rakiety Starship. Zdecydowano się na to, aby określić, która z lokalizacji będzie dla nich lepsza.

Starship to wielka rakieta nośna, którą buduje SpaceX i wcześniej znaliśmy ją pod nazwą BFR, a potem ją zmieniono. Jedna sztuka powstaje w teksańskim Boca Chica. To tam doszło do przewrócenia i uszkodzenia prototypu. Teraz dowiadujemy się, że jest budowana kolejna na Florydzie. Elon Musk postanowił to wyjaśnić.

Poniżej widzicie wczesny plac budowy rakiety Starship w Cocoa. Na razie nie widać jeszcze tutaj, aby SpaceX zrobiło większe postępy. Wynika to z faktu, że budowa musiała rozpocząć się stosunkowo niedawno. Dla porównania, niżej widzicie finalny wygląd prototyp, którym Elon Musk pochwalił się jakiś czas temu na Twiterze. Tak to ma wyglądać po ukończeniu prac.

SpaceX Starship Elon Musk kosmos rakieta nośna
źródło: forum NASASpaceFlight

SpaceX Starship BFR rakieta nośna Elon Musk

Elon Musk wyjaśnia, dlaczego SpaceX buduje dwie rakiety Starship

Elon Musk przekazał, że SpaceX buduje w tym samym czasie dwie rakiety Starship, bo chce dowiedzieć się, która z lokalizacji będzie optymalniejsza. Nawet jeśli odpowiedzią na pytanie będzie fakt, że obie nadają się w tym samym stopniu. Prace nad projektem nabierają więc tempa. Co nie powinno dziwić, jeśli firma będzie chciała dotrzymać zaplanowanego terminarzu.

Elon Musk wierzy, że SpaceX będzie w stanie wystrzelić prototyp rakiety Starship jeszcze w tym roku. Początkowo nie będzie to lot w kosmos, a na niewielką wysokość. Ma to na celu sprawdzić zamontowane tam systemy. Za jakiś czas jednak rakieta zostanie wystrzelono w ramach misji bezzałogowej, a potem planowana jest turystyczna wycieczka w okolice Księżyca, którą sfinansuje japoński miliarder.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij