Udostępnij
Tweetnij

Elon Musk prezentuje wygląd testowej wersji rakiety Starship od SpaceX

Elon Musk opublikował na Twitterze grafikę, która prezentuje wizję statku Starship. SpaceX już pracuje nad pierwszą, testową wersją tej rakiety i wierzy, że będzie mogło wykonać próbny lot już wiosną tego roku. Jednak Starship w aktualnej postaci będzie różnić się od oryginału, co zresztą potwierdził Elon Musk.

Elon Musk co jakiś czas publikuje na Twitterze różne grafiki mające prezentować statek Starship, który wcześniej znaliśmy pod nazwą BFR. Z czasem jednak SpaceX zmieniło nazwy. Teraz mamy możliwość zobaczenia renderu, który ma prezentować wygląd testowej wersji rakiety. Jest ona już budowana, bo wiosną tego roku firma chce przeprowadzić jej pierwszy test.

Starship widoczny na poniższym renderze nie przypomina jednak do końca finalnej wersji statku, który ma umożliwić loty w daleki kosmos. Co zresztą potwierdził sam Elon Musk. Rakieta nie ma okienek dla pasażerów. Wynika to z faktu, że pierwszy, testowy lot będzie bezzałogowy.

SpaceX Starship BFR rakieta nośna Elon Musk

SpaceX chce wystrzelić statek Starship wiosną tego roku

Elon Musk już wcześniej potwierdził, że SpaceX chce wykonać pierwszy, próbny lot rakietą Starship do końca kwietnia tego roku. Oczywiście, nie będzie to lot w kosmos. Raczej zostanie ona wyniesiona na pewną wysokość. Potem firma podejmie się próby sprowadzenia statku z powrotem na Ziemię. Zapowiada się bardzo spektakularne show.

Starship budowany jest m.in. za pieniądze japońskiego miliardera. Elon Musk wierzy, że SpaceX będzie mogło wykonać pierwszy załogowy lot w kosmos już w okolicy 2023 roku. Wtedy rakieta wyniesie miliardera w okolice naszego Księżyca. Na pokładzie znajdą się także inni pasażerowie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij