Udostępnij
Tweetnij

New Horizons wkrótce dotrze do Ultima Thule. Tutaj obejrzysz live stream NASA

New Horizons to sonda kosmiczna, która kilka lat temu dostarczyła nam wiele zdjęć planety Pluton. Wkrótce NASA doleci nią do kolejnego celu. Jest nią skała Ultima Thule znajdująca się w Pasie Kuipera. Obiekt, który będzie badany przez New Horizons, znajduje się w odległości 6,6 mld kilometrów od Ziemi. NASA udostępni live stream z wydarzenia.

New Horizons zbliża się do kolejnego celu Pasa Kuipera. Jest nią skalisty obiekt Ultima Thule, który znajduje się na krańcu Układu Słonecznego. Dzieli go od Ziemi około 6,6 mld kilometrów. Sonda kosmiczna podróżowała w tym kierunku wiele czasu, bo w 2015 roku badała planetę Pluton. NASA zaprasza na live stream z wydarzenia.

Sonda kosmiczna New Horizons zbliży się do Ultima Thule dokładnie w Nowy Rok. Statek powinien osiągnąć cel około 6:33 naszego czasu. To oznacza, że może być nam ciężko to obejrzeć. Mimo to, NASA udostępni live stream i dzięki temu będzie mógł to obejrzeć każdy zainteresowany. Za misję ponownie będą odpowiedzialni specjaliści z Uniwersytetu Johna Hopkinsa, z laboratorium APL w Laurel.

Sonda kosmiczna New Horizons Ultima Thule Pas Kuipera kosmos gdzie oglądać live stream
fot.: NASA

Tutaj obejrzysz live stream NASA z sondą kosmiczną New Horizons

NASA będzie nadawać transmisję z wydarzenia na żywo. Oczywiście, nie spodziewajmy się, że będziemy to mogli sobie po prostu obejrzeć. Sama sonda kosmiczna New Horizons nie będzie nagrywała zbliżenia się do Ultima Thule w postaci wideo. Będziemy mogli jednak liczyć na komentarze specjalistów. Ponadto nie powinno zabraknąć innych ciekawostek.

New Horizons w 2015 roku dostarczyło nam mnóstwo dobrych zdjęć z powierzchni planety Pluton. NASA chce zbadać Ultima Thule, bo wierzy, że ten obiekt Pasa Kuipera dostarczy nam wiele nowych informacji o początkach Układu Słonecznego. Szacuje się, że planetoida ma średnicę około 30-45 km.

Przeczytaj także: InSight umieszcza pierwszy instrument na powierzchni Marsa

źródło, fot. otwierające: NASA/JHUAPL/SwRI

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij