Udostępnij
Tweetnij

Apple HomePod jako brokatowa bomba dla złodziei

Apple HomePod, jak pewnie każdy z was wie, nie należy do tanich sprzętów. Okazuje się, że właśnie dlatego jest doskonałym urządzeniem, który może posłużyć jako zachęta na złodziei kradnących paczki sprzed drzwi domu Marka Robera. Problem w tym, że Rober jest uzdolnionym inżynierem i stworzył fenomenalną pułapkę.

Apple HomePod to jedna z tych rzeczy, które tanie nie są. Nie każdego zatem stać na takie urządzenie. Niektórych zatem kusi, by po prostu je ukraść. Ale nie tylko takie sprzęty przyciągają złodziejaszków. W Stanach Zjednoczonych prawdziwą plagą okazują się kradnący paczki sprzed mieszkań i domów. Pewien użytkownik postanowił temu zaradzić.

Mark Rober pracował kiedyś dla NASA i jest wybitnym inżynierem. Miał jednak pewien problem. Otóż sprzed jego domu notorycznie, jak wielu innym klientom, zaczęły znikać paczki pozostawione przez kurierów. To prawdziwa plaga w Stanach Zjednoczonych. Policja, jak mówi Rober, choć otrzymała nagranie z monitoringu, nie zrobiła nic. Inżynier wziął zatem sprawę w swoje ręce.

Fałszywy Apple HomePod przyciągnął wielu złodziei

Jak przyznał, stworzył specjalną wersję urządzenia mieszczącego się w pudełku po Apple Homepod. Nie był to jednak słynny głośnik. W ramach zemsty sprzęt w trakcie otwierania zwalniał mechanizm, dzięki któremu pudełko stawało się prawdziwą brokatową bombą. Dodatkowo specjalny mechanizm powodował spory rozrzut. To jednak nie wszystko – mechanizm miał również specjalną bombę wywołującą okropny smród.

Jak widać na wideo, Rober nie musiał długo czekać na pierwszą kradzież. Okazuje się, że nie tylko ta jedna osoba złapała się w tę pułapkę. Było ich znacznie więcej. Nie wiadomo jednak, czy zostały one później ukarane przez policję. Szczegóły całej sytuacji możecie zobaczyć powyżej.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło: YouTube

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij