Udostępnij
Tweetnij

1983 to pierwszy polski serial oryginalny Netfliksa. Premiera jeszcze w tym roku

Netflix potwierdził, że pierwszym, polskim serialem oryginalnym będzie 1983. Akcja produkcji będzie rozgrywać się w niedalekiej przeszłości, ale w alternatywnej rzeczywistości. Za reżyserię odpowiadać będą Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. W rolach głównych wystąpią Robert Więckiewicz oraz Maciej Musiał.

Netflix w końcu ujawnił szczegóły odnośnie nadchodzącego, polskiego serialu. Potwierdzono między innymi, że produkcja będzie nosiła nazwę 1983, a za reżyserię odpowiadać będą Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. W rolach głównych zobaczymy Macieja Musiała oraz Roberta Więckiewicza.

Obok Musiała i Więckiewicza na ekranie pojawią się między innymi Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz. Na liście jest też Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka i Agnieszka Żulewska. Za muzykę odpowiada Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Za kostiumy – Katarzyna Lewińska.

Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł – powiedziała Agnieszka Holland.

Netflix ujawnił również producentów i pomysłodawcę serialu 1983

Za zdjęcia do serialu odpowiadać będą Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Będą one kręcone w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu i na Śląsku. Producentami wykonawczym są Frank Marshall (Assassin’s Creed, Ultimatum Bourne’a) oraz Robert Zotnowski (House of Cards, The Ordained). Pomysłodawcą serialu jest natomiast Joshua Lang.

Nasza historia ma wiele złożonych warstw: można w niej znaleźć przygodę, kryminał i thriller szpiegowski z fascynującymi bohaterami, którzy sprawią, że widzowie nie będą chcieli oderwać wzroku od ekranu – tak jak w każdym wspaniałym serialu od Netflix – powiedział Frank Marshall.

Podano również szczegóły na temat fabuły. 1983 przeniesie nas do 2003 roku, ale w alternatywnej rzeczywistości: Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy – możemy przeczytać w opisie produkcji.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry na Androida i iOS z lutego

Źródło: informacja prasowa

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij