Udostępnij
Tweetnij

Falcon Heavy wkrótce poleci. Elon Musk twierdzi, że nawet za tydzień

Falcon Heavy w końcu przeszedł długo wyczekiwany test statyczny. SpaceX przeprowadziło próbę wczoraj. Niedługo po tym Elon Musk pochwalił się, że największa rakieta nośna na świecie może polecieć już za tydzień lub w przybliżonym czasie. Falcon Heavy wyniesie ładunek w postaci czerwonej Tesli Roadster.

Falcon Heavy w końcu przeszedł długo wyczekiwany test statyczny. SpaceX przeprowadziło próbę wczoraj. Niedługo po tym Elon Musk pochwalił się, że największa rakieta nośna na świecie może polecieć już za tydzień lub w przybliżonym czasie. Falcon Heavy wyniesie ładunek w postaci czerwonej Tesli Roadster.

Falcon Heavy test statyczny SpaceX Elon Musk

Falcon Heavy to największa rakieta nośna na świecie, którą kilka tygodni temu poskładano, a potem ustawiono pionowo na stanowisku startowym na przylądku Canaveral. SpaceX już kilka razy przymierzało się do przeprowadzenia testu statycznego rakiety. Próbę kilka razy już przekładano, ale wczoraj, zgodnie z zapowiedziami, w końcu udało się ją wykonać.

SpaceX odpaliło wczoraj na chwilę wszystkie 27 silników rakiety Falcon Heavy. Tym samym Elon Musk przerwał milczenie na Twitterze i przekazał, że pierwszy lot największego Falcona może odbyć się za tydzień lub przybliżonym czasie. Dokładna data nie jest jednak znana. Jeśli jednak zostanie podjęta jakaś decyzja, to wkrótce poznamy dokładny termin.

Falcon Heavy narobił sporo dymu

Falcon Heavy w trakcie testu statycznego, który trwał zaledwie chwilę, narobił niemało dymu. W sieci szybko pojawiły się zdjęcia i filmiki różnych osób, które miały okazję to zobaczyć. Poniżej możecie obejrzeć wideo, które opublikowano na kanale SpaceX.

Falcon Heavy wkrótce już poleci, o czym Elon Musk marzy od dawna. Szef SpaceX jakiś czas temu przekazał, że pierwszy lot największej rakiety świata będzie bardzo spektakularny. Wiemy, że firma będzie starała się sprowadzić z powrotem na Ziemię wszystkie trzy człony. Dwa z nich mają powrócić do bazy, a trzeci wyląduje na barce. Nietypowy będzie również ładunek.

Elon Musk stwierdził, że ładunki umieszczane w rakietach są nudne. Dlatego zdecydował się na wystrzelenie własnej Tesli Roadster. Samochód poleci w kierunku Marsa, ale nie zostanie zrzucony na powierzchnię Czerwonej Planety. Zabraniają tego międzynarodowe postanowienia. Auto zostanie umieszczone na orbicie eliptycznej, bo kto bogatemu zabroni? Nie pozostaje nic innego, jak czekać na ogłoszenie dokładnej daty lotu rakiety Falcon Heavy. Zapowiada się na naprawdę ciekawe wydarzenie.

źródło: SpaceX, Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij