Udostępnij
Tweetnij

iPhone: trik z użyciem iTunes pozwala zwolnić pamięć flash

Wykonując kopię zapasową iPhone’a z użyciem iTunes i następnie jej przywrócenie pozwala zwolnić miejsce w pamięci flash, co z pewnością docenią użytkownicy iPhone’ów i iPadów mających tylko 16 GB miejsca na dane.

Wykonując kopię zapasową iPhone’a z użyciem iTunes i następnie jej przywrócenie pozwala zwolnić miejsce w pamięci flash, co z pewnością docenią użytkownicy iPhone’ów i iPadów mających tylko 16 GB miejsca na dane.

W kwietniu Dawid napisał poradnik, w którym pokazał, jak w dość prosty sposób zaoszczędzić kilka gigabajtów przestrzeni dyskowej w naszych iUrządzeniach przy wykorzystaniu iTunes Store. Jak się okazuje, istnieje jeszcze jedna metoda, aby odzyskać trochę przestrzeni, która w normalnej sytuacji zajmowana jest przez dane systemowe. Do tego celu wykorzystamy program iTunes dla systemu Windows lub OS X, naszego iPhone’a oraz kabel USB.

Jak odzyskać pamięć iPhone przy wykorzystaniu programu iTunes?

1. Uruchom iTunes i podłącz do USB iPhone’a lub inne urządzenie z iOS.Przechwytywanie
2. Przeprowadź synchronizację.
3. Przejdź do sekcji kopii zapasowych i wybierz miejsce docelowe jako Ten komputer.Przechwytywanie2 4. Poniżej wybierz opcję Szyfruj kopię zapasową iPhone’a.Przechwytywanie3
5. Wybierz przycisk Archiwizuj teraz.Przechwytywanie4
6. Po wykonaniu tej czynności wciśnij przycisk Odtwórz kopię zapasową… i wpisz hasło, którym poprzednio zabezpieczyliście swoją kopię.Przechwytywanie6Przechwytywanie7 Przechwytywanie87. W razie potrzeby wyłączcie funkcję Znajdź mój iPhone. Aby to uczynić, przejdźcie do Ustawienia, tam do iCloud i samej funkcji.

Przechwytywanie.5PNG 8. Po wykonanym procesie podłączcie urządzenie do iTunes. Ilość wolnej pamięci powinna wzrosnąć.

Jak więc widzicie, metoda ta jest bardzo prosta i skuteczna zależnie od tego, jak mocno użytkujecie telefon oraz jak dużo czasu minęło od przywracania waszej ostatniej kopii zapasowej. U mnie w przeciągu niespełna tygodnia metoda ta zwolniła ponad 100 MB danych, a więc niewiele, ale to wynika z faktu, że poprzednią kopię robiłem niedawno z okazji wgrywania iOS 10. W waszym przypadku będą to najpewniej większe ilości danych. Metoda ta jest możliwa dzięki prawdopodobnemu mechanizmowi kompresji plików podczas szyfrowania danych kopii zapasowych, co po wgraniu jej na urządzenie rekompensuje się dodatkową przestrzenią na pliki.

Uwaga: pamiętajcie, że wszystkie powyższe czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność. Nasza redakcja nie ponosi efektów za ewentualne negatywne skutki, które mogą być następstwem.

Źródło: redmondpie

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij