Udostępnij
Tweetnij

macOS Monterey – jak zmienić ikony aplikacji, folderów i dokumentów

macOS Monterey to nowy system Apple, który możemy pod siebie spersonalizować. Możemy na przykład zmienić ikony, które mają poszczególne aplikacje, foldery czy dokumenty. Jak to zrobić? W tym artykule podpowiadamy, co należy w tym celu zrobić.

macOS Monterey został udostępniony przez Apple pod koniec zeszłego miesiąca. Oprogramowanie można w szerokim stopniu personalizować. Do Windows trochę brakuje, ale możemy na przykład zmienić ikony. W ten sposób poszczególne aplikacje, foldery czy dokumentu zyskają nowy wygląd z zewnątrz. Zobaczmy więc, jak to można w bardzo prosty sposób zrobić.

Jak zmienić ikony w macOS Monterey

Zmiana domyślnych ikon dla poszczególnych elementów w macOS Monterey nie jest trudna. W tym przykładzie pokazujemy, jak to zrobić na przykładzie aplikacji. W przypadki ikon plików czy folderów postępujemy podobnie.

1.Uruchamiamy Findera i przechodzimy do katalogu Aplikacje.

2.Odnajdujemy ten program, którego ikonkę chcemy zmienić i klikamy prawym przyciskiem myszy. Następnie wskazujemy w menu opcję Informacje.

jak zmienić ikony w macOS Monterey aplikacje dokumenty foldery

3.Na karcie informacje znajdziemy u góry sekcję z nazwą aplikacji i podglądem jej ikony. W tym miejscu przeciągamy kursorem i upuszczamy nową grafikę. Najlepsze będą pliki z rozszerzeniem .png lub .jpg. Jeśli macOS Monterey zapyta nas o podanie hasła przed wprowadzeniem zmian, to je wpisujemy.

jak zmienić ikony w macOS Monterey aplikacje dokumenty foldery

4.Po chwili aplikacja będzie miała nową ikonę, która będzie wyświetlana w dowolnym miejscu systemu operacyjnego, również w docku.

Przywracamy wygląd ikony do poprzedniego stanu

W dowolnej chwili ikony, które zmieniliśmy w macOS Monterey możemy przywrócić do poprzedniego stanu. Jest to bardzo proste.

1.Przechodzimy w Finderze do katalogu aplikacje i ponownie zaznaczymy program do zmiany.

2.Klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy opcję Informacje.

3.Zaznaczmy ikonkę u góry, którą wcześniej zmodyfikowaliśmy. Powinna ona zostać wyraźnie podświetlona.

4.Naciskamy na klawiaturze klawisz DEL. Po chwili ikona powróci do pierwotnej postaci.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij