Udostępnij
Tweetnij

AllStore dla iOS, czy jak zainstalować aplikacje na iPhone spoza App Store

Apple utrudnia instalację oprogramowania na urządzeniach iOS spoza App Store. Jak więc zainstalować aplikacje na iPhone’ach i iPadach z innych źródeł? Tutaj z pomocą przychodzi platforma AllStore. Zobaczmy, jak z niej w prawidłowy sposób korzystać.

App Store to jedyne oficjalne miejsce, skąd można pobierać aplikacje na iPhone i iPady z iOS. Apple jest pod tym względem bardzo restrykcyjne i nie dopuszcza innych źródeł. W rzeczywistości jest to możliwe. Zobaczmy, jak zainstalować oprogramowanie z wykorzystaniem AllStore autorstwa Rileya Testuta. W tym celu trzeba wykonać następujące czynności.

Jak zainstalować aplikacje na iOS spoza App Store na iPhone

Najpierw musimy upewnić się, że na komputerze mamy aktualne wersje iTunes oraz iCloud. To w szczególności ważne na PC z systemem Windows i tutaj warto mieć na uwadze, że nie mogą to być wersje pochodzące z Microsoft Store. Jeśli mamy to za sobą, to możemy przejść dalej.

jak zaintalować aplikacje spoza App Store na Apple iPhone iOS AllStore
  1. Pobieramy i uruchamiamy AltServer (link) oraz logujemy się naszym kontem deweloperskim powiązanym z Apple ID (może być w wersji darmowej)
  2. Podłączamy do komputera telefon iPhone z użyciem kabla USB
  3. Włączamy iTunes i w ustawieniach telefonu wybieramy opcję Synchronizuj z tym iPhonem poprzez Wi-Fi
  4. Odłączamy telefon od komputera
  5. Wybieramy na pasku w komputerze opcję Install AllStore i na liście wskazujemy naszego smartfona
jak zaintalować aplikacje spoza App Store na Apple iPhone iOS AllStore
  1. 6. Po chwili AllStore zostanie zainstalowane na iPhonie, które to następnie uruchamiamy

AllStore pozwala nie tylko na instalowanie aplikacji dostępnych w platformie. Mogą to być także dowolne paczki IPA. Warto dodać, że istnieje tutaj limit powiązany z ograniczeniami Apple, które zakładają wygaśnięcie oprogramowania po maksymalnie siedmiu dniach. Tutaj jednak wykorzystano sztuczkę, która odpowiada za automatyczne odświeżanie aplikacji. `Na koniec trzeba mieć na uwadze, że w celu korzystania z platformy iPhone oraz AltServer muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla użytkowników telefonów z logo nadgryzionego jabłka

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij