Udostępnij
Tweetnij

Apple ID – jak zmienić adres e-mail?

Apple ID to unikalny identyfikator do usług Apple’a, jak iCloud, sklepu App Store i wielu innych. Jest to adres e-mail, który raz wpisany umożliwia jednak zmianę na inny identyfikator. Tak, Apple ID można zmienić w dowolnej chwili na zupełnie inny adres e-mail. W tym poradniku podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku.

Apple ID to unikalny identyfikator do usług firmy z Cupertino, jak iCloud, sklepu App Store i wielu innych. Jest to adres e-mail, który raz wpisany umożliwia jednak zmianę na inny identyfikator. Tak, Apple ID można zmienić w dowolnej chwili na zupełnie inny adres e-mail. W tym poradniku podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku.

Przed rozpoczęciem prac nad zmianą adresu e-mail powiązanego z Apple ID, musimy wylogować się ze wszystkiego, co powiązane jest z usługą firmy z Cupertino. Nie zrobienie tego może spowodować komplikacje z obsługą funkcji zakupów oraz może skutkować na chwilowy brak możliwości dokonywania zakupów zarówno w App Store, jak i iTunes Store. Naturalnie warto również dezaktywować funkcję Find my iPhone oraz Find my Mac, która to może zablokować możliwość modyfikacji opcji logowania do konta.

Jak zmienić adres e-mail do Apple ID?

1. Przechodzimy do strony logowania Apple ID i logujemy się do swojego konta.


2. Klikamy w mały napis „edytuj” znajdujący się koło naszego numeru telefonu.


3. Wybieramy „zmień adres e-mail”, a następnie wpisujemy interesujący nas adres.


4. Wpisujemy sześciocyfrowy kod weryfikacyjny wysłany na nowy adres e-mail podpięty do konta.
5. Logujemy się ponownie do wszystkich naszych usług i urządzeń.

Zobacz także >> Te skróty 3D z iOS 10 z pewnością warto znać

Na poniższym filmie obejrzysz podsumowanie plotek o iPhonie 8

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij