Udostępnij
Tweetnij

Kupujesz iPhone? Sprawdź czy telefon nie jest kradziony

Zakup iPhone’a oraz pozostałych urządzeń opartych o iOS to dość skomplikowany proces. Dlaczego? Na Allegro i różnych portalach aukcyjnych tego typu odnajdziemy dziesiątki urządzeń w cenach niższych niż pozostałe. Pokażemy wam, jak upewnić się, że kupowany przez was sprzęt nie jest kradziony.

Zakup iPhone’a oraz pozostałych urządzeń opartych o iOS to dość skomplikowany proces. Dlaczego? Na Allegro i różnych portalach aukcyjnych tego typu odnajdziemy dziesiątki urządzeń w cenach niższych niż pozostałe. Pokażemy wam, jak upewnić się, że kupowany przez was sprzęt nie jest kradziony.

Telefony, które sprzedawane są zwykle w cenie zauważalnie niższej od pozostałych w obrębie tego samego modelu to zwykle urządzenia kradzione, gdzie właściciel zablokował możliwość ich aktywacji, a co za tym idzie, nie mają one dostępu do sklepu App Store lub w skrajnych sytuacjach nie można w nich nawet odblokować ekranu. Dzięki funkcji Find my iPhone jesteśmy w stanie zablokować telefon na hasło, wyzerować jego pamięć oraz umieścić na jego ekranie stosowny napis informującym o tym, pod jakim numerem lub adresem można zastać właściciela.

Jak sprawdzić, czy telefon nie jest kradziony na odległość?

Gdy zamierzacie stać się posiadaczem używanego iPhone, zawsze pytajcie się sprzedającego o numer IMEI urządzenia. Jeśli nie będą chcieli się nim podzielić, to na 99% są krętaczami, bo to właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy smartfon nie pochodzi z kradzieży.

Jak uzyskać ów numer trzymając urządzenie w ręku?

1. Przejdź do Ustawienia.
2. Następnie wybierz sekcję Ogólne.
3. Tam dotknij To urządzenie i zjedź niżej do pozycji podpisanej jako IMEIIMG_0717

Jak sprawdzić, czy iPhone nie jest kradziony posiadając numer IMEI?

1. Przejdź do mechanizmu sprawdzającego status blokady smartfona znajdującego się pod tym adresem.
2. Wpisz numer IMEI oraz kod z obrazka, a następnie potwierdź chęć sprawdzenia stanu urządzenia.1
3. Przed twoimi oczyma znajduje się informacja o tym, czy telefon został zablokowany przez swojego właściciela po kradzieży lub ewentualnej utracie.2

Mam telefon, który chce kupić w ręku. Co sprawdzić?

1. Przejdź do Ustawienia.
2. Następnie dotknij iCloud i przejdź do opcji Find my iPhone.
3. Upewnij się, że funkcja jest wyłączona. Jeśli jest uruchomiona, wyłącz ją i uruchom ponowie. Jeśli urządzenie nie zostanie zablokowane — nie było zgłoszone jako kradzione.IMG_0715
4. Opcjonalnie zresetuj urządzenie do stanu fabrycznego, dzięki czemu przekonasz się, czy istnieje możliwość zalogowania się do konta iCloud, a więc i sklepu App Store.

Źródło: iMoore

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij