Udostępnij
Tweetnij

Poznajemy ukryte znaki w klawiaturze z iOS

Standardowa klawiatura iOS od czasu premiery jego ósmej wersji może zostać zastąpiona różnej maści alternatywami, takimi jak SwiftKey czy Swype. Okazuje się jednak, że domyślna metoda wpisywania tekstu na naszych iPhonach oraz iPadach nadal kryje kilka tajemnic, a jedną z nich są ukryte symbole pod niektórymi klawiszami.

Standardowa klawiatura iOS od czasu premiery jego ósmej wersji może zostać zastąpiona różnej maści alternatywami, takimi jak SwiftKey czy Swype. Okazuje się jednak, że domyślna metoda wpisywania tekstu na naszych iPhone’ach oraz iPadach nadal kryje kilka tajemnic, a jedną z nich są ukryte symbole pod niektórymi klawiszami.

Zobacz także >> sprawdzamy stan baterii (cykle, aktualna pojemność) iPhone’a i iPada

O ile podczas standardowego pisania przytrzymujemy literę „s” aby uzyskać „ś” oraz „z”, żeby wpisać „ż i ź”, to z jakiegoś powodu nie próbujemy robić tego samego z symbolami, które w przypadku klawiatury iOS zawierają ukryte symbole. Dziś skupimy się na nich i przedstawimy wam ich działanie.

Po przytrzymaniu przycisku symbolizującego procent otrzymamy promil. Aby poprawnie wpisać temperaturę, wystarczy przytrzymać zero i naszym oczom ukaże się symbol stopnia. Gdy jesteście korektorami lub znacie różnicę pomiędzy myślnikiem, dywizem oraz pauzami, najpewniej ucieszy was ich obecność pod przyciskiem myślnika. Dodatkowo, znajduje się tam punkt rozpoczynający listy.

klawisze 1

Pod slashem odnajdziecie backslasha, pod znakiem euro znajdują się inne waluty, takie jak jeny, dolary i funty. Pod znakiem „et” znajduje się znak paragrafu.

klawisze 2

Jeśli irytuje was brak stosowanego w naszej pisowni cudzysłowowa, wystarczy że przytrzymacie jego przycisk, aby otrzymać jego kilka wersji. Pod kropką znajduje się wielokropek, a pod znakiem zapytania znajdziecie symbol zdania wykrzyknikowego z języka Hiszpańskiego.

klawisze 3

Pod symbolem apostrofa odnajdziesz jego różne wersje, a pod wykrzyknikiem jego Hiszpańską wersję.

 

Duży procent z was najprawdopodobniej zna te skróty, jednak osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z iOS mogą nie wiedzieć o ich istnieniu, stąd warto się trochę doszkolić. Co ciekawe, w klawiaturach takich jak SwiftKey, skróty te również znajdują się w tej samej formie.

Źródło: MyApple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij