Udostępnij
Tweetnij

Grand Theft Auto: Liberty City Stories debiutuje na Androidzie

Grand Theft Auto to nie tylko gry, które zostały wydane na komputery oraz konsole stacjonarne. Mówiąc o tej serii nie możemy zapomnieć o takich perełkach jak tytuły z końcówką Stories. Jedna z nich właśnie zadebiutowała w sklepie Google Play, a mowa tu dokładnie o wydanej niemal jedenaście lat temu na konsole PSP, Liberty City Stories.

Grand Theft Auto Liberty City

Grand Theft Auto to nie tylko gry, które zostały wydane na komputery oraz konsole stacjonarne. Mówiąc o tej serii nie możemy zapomnieć o takich perełkach jak tytuły z końcówką Stories. Jedna z nich właśnie zadebiutowała w sklepie Google Play, a mowa tu dokładnie o wydanej niemal jedenaście lat temu na konsole PSP: Liberty City Stories. 

Android do tej pory był platformą, gdzie zagościły cztery odsłony serii: III, Vice City, San Andreas oraz Chinatown Wars, co stawia go na równi z iOS oraz w wiele lepszej sytuacji od Windows Phone, oraz Windows 8/10 (patrząc jedynie na sklep Windows). Gra z okazji premiery w sklepie Google Play od pierwszej chwili posiada czterdziestoprocentową zniżkę, dzięki czemu kupicie ją za 20 złotych, co naszym zdaniem nie jest wygórowaną ceną patrząc na poprzednie wydania serii GTA na urządzenia mobilne.

Gra w swojej fabule zabiera gracza do Liberty City 1998 roku, czyli trzy lata przed wydarzeniami z trzeciej części serii. Protagonistą gry jest Toni Cipriani, czyli jeden z członków mafii Leone, dla którego przyszło pracować nam w GTA III. Patrząc na mechanikę gry, tytuł poziomem dorównuje Vice City, pozwalając nam zwiedzać fikcyjny Nowy Jork motorami, jednak nadal nie pozwalając pływać po mętnych wodach miasta. W grze – jak to ostatnio ma w zwyczaju Rockstar Games, odświeżono szatę graficzną.

GTA Liberty City Stories

Przed zakupem upewnijcie się, że posiadacie 1,9GB wolnej pamięci, ponieważ gra ta potrzebuje aż tak gigantycznej przestrzeni do zainstalowania swoich plików. Naszym zdaniem gra warta jest każdej złotówki, ponieważ jest to tytuł, w którego nie grało naprawdę wielu fanów marki oraz na urządzeniach mobilnych prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Grę znajdziecie w sklepie Google Play, dedykowaną urządzeniom z co najmniej Androidem 4.0 oraz w App Store w wydaniu na iPhone, iPad oraz iPod Touch z minimalnie iOS 8.0.

appstoreplaystore1

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij