Udostępnij
Tweetnij

Seria Cut the Rope niedługo z nowym systemem mikrotransakcji? (wideo)

Studio ZeptoLab testuje nowy system mikrotransakcji. Narzędzie o nazwie Gondola bada zachowania graczy i na tej podstawie ustala wysokość płatności.

Cut the Rope

Studio ZeptoLab testuje nowy system mikrotransakcji. Technologia o nazwie Gondola bada zachowania graczy i na tej podstawie ustala wysokość płatności.

Zdania na temat modelu free2play są podzielone. Niektórzy gracze cenią sobie możliwość pobrania aplikacji za darmo, inni jednak nie przepadają za mikrotransakcjami. Faktem jest również to, że liczne gry za bardzo polegają na mikropłatnościach zamieniając free2play na pay2win. Aplikacje stosują najczęściej stały model mikrotransakcji. Teraz wszystko może się zmienić…

Studio ZeptoLab, znane najbardziej z serii gier Cut the Rope ze słodkim Om Nomem w roli głównej, testuje nowy system mikropłatności oparty na technologii o nazwie Gondola. Przez sześć tygodni użytkownicy Cut the Rope 2 byli podzieleni na dwie grupy. Jedni korzystali ze standardowego systemu mikropłatności, natomiast reszta była poddawana testom związanym z wykorzystaniem wspomnianej technologii Gondola, która bada zachowania graczy – ich aktywność oraz to, jak radzi sobie podczas rozgrywki, i dostosowuje do indywidualnych użytkowników wysokość płatności. Co ciekawe, nie wiąże się to ze wzrostem cen. Te raczej spadają.

Przeprowadzone badania wykazały, że 11% graczy chętniej sięgało po opcję mikropłatności. Lepiej również odbierało grę. Chwilowo nie wiadomo jednak czy i kiedy nowy system zostanie wprowadzony do stałego użytku w grach ZeptoLab. Z drugiej jednak strony, jeśli badania pokazały, że zyski z mikropłatności idą w górę, a użytkownicy są bardziej z takich rozwiązań zadowoleni, może się okazać, że technologię Gondola lub podobne systemy będziemy mogli zobaczyć wkrótce w innych produkcjach.

Źródło: PocketGamer

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij