Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych nowych aplikacji i gier – okiem iUsera [maj 2015]

Maj dobiegł końca, za oknem coraz cieplej. To nie oznacza jednak, że w App Store cisza, a wszyscy próżnują! Byliśmy w ubiegłym miesiącu świadkami paru ciekawych premier, dlatego zapraszam na kolejną edycję comiesięcznego zestawienia najciekawszych gier i aplikacji iUsera!

Maj dobiegł końca, za oknem coraz cieplej. To nie oznacza jednak, że w App Store cisza, a wszyscy próżnują! Byliśmy w ubiegłym miesiącu świadkami paru ciekawych premier, dlatego zapraszam na kolejną edycję comiesięcznego zestawienia najciekawszych gier i aplikacji iUsera!

1. Opener

Opener

Przydatna aplikacja, znacznie ułatwiająca poruszanie się po iOS. Jej zadaniem jest otwieranie linków w innych aplikacjach. Dzięki niej można bez problemu przejść np. z otwartej karty Safari z tweetem do Tweetbota (dzięki rozszerzeniom w menu udostępniania). To oczywiście nie jest jedyny wspierany program – możemy też m.in. otwierać playlisty w Spotify czy zdjęcia z Instagrama w aplikacji zamiast w przeglądarce (łącznie możliwości jest około 50). Być może niedługo (po premierze iOS 9) aplikacja ta okaże się zbędna, bo Apple wprowadzi tzw. deep linking, ale przez najbliższe miesiące nie ma co na to liczyć i w tym czasie Opener z pewnością okaże się pomocny.

appstore

2. PointOut

PointOut

PointOut to polskie dzieło, więc z tym większą radością się nim z wami podzielę. Jego zadaniem jest pomoc w ukazaniu szczegółów zdjęcia. Do tego celu twórca – Marek Moi – przygotował kilka layoutów, dzięki którym w łatwy sposób stworzymy obraz składający się z pierwotnego zdjęcia i wyróżnionego elementu. PointOut jest dostępny za darmo, ale aby uzyskać dostęp do większej liczby layoutów należy już zapłacić. Ceną jest… kawa. W ten sposób Marek określił swoje wynagrodzenie, a wynosi ono – w zależności od wielkości napoju – od 0,99€ do 4,99€.

appstore

3. Google Photos

Google Photos

Google Photos to jedna z zapowiedzianych na Google I/O usług. Jest rozwinięciem zdjęć w Google+ i Picasa Web Albums. Dzięki temu serwisowi możemy wrzucić do chmury nieograniczoną liczbę zdjęć zmniejszonych do 16 megapikseli. Jeśli chcemy zachować zdjęcia w niezmienionej jakości, to będą one zajmowały miejsce na Dysku Google. Do usługi stworzono odpowiednie aplikacje mobilne i jedną z nich jest wersja na iPada, dzięki której można zabezpieczyć się na wypadek problemów z Biblioteką Zdjęć iCloud.

appstore

4. Apple Store

Apple Store

Dzięki aplikacji Apple Store nie musimy korzystać z przeglądarki, aby zajrzeć do internetowego sklepu Apple. Nie jest to co prawda premiera globalna, ale wejście do polskiego App Store jest wg mnie również warte odnotowania. Aplikacja umożliwia kupno produktów z Apple Store Online, a być może jest także zwiastunem otworzenia stacjonarnego Apple Store w Polsce, na co liczy wielu użytkowników sprzętu tej firmy. Możemy także wyszukiwać pobliskie sklepy resellerów.

appstore

5. Pixelmator dla iPhone’a

Pixelmator

Pixelmator to program do obróbki grafiki. Nie zawiera on tylu funkcji co Adobe Photoshop, ale tak naprawdę większość użytkowników aż tak zaawansowanych funkcji nie potrzebuje. Jest za to znacznie tańszy, a teraz do wersji na OS X i iPada dołącza, jako darmowa aktualizacja, wersja na iPhone’a. Z powodu wielkości ekranu jest ona mniej wygodna od pozostałych, ale dobrze mieć możliwość dokonania zmian na każdym urządzeniu, a teraz taką stworzono.

appstore

6. Geometry Wars 3: Dimensions

Geometry Wars

Pierwsza gra w zestawieniu to wymagająca zręcznościówka, która wcześniej zawitała na innych platformach. Polega na poruszaniu się po trójwymiarowych figurach i strzelaniu do pojawiających się na niej elementów. Na pochwałę przede wszystkim zasługuje grafika, która stoi na naprawdę wysokim poziomie. Zdaję sobie sprawę, że nie wymaga się w tym przypadku fotorealizmu, jednak porównanie z konsolami wygląda bardzo korzystnie. Poza tym w grze można użyć kontrolerów MFi dla wygodniejszego sterowania, a postępy w grze synchronizowane są przez iCloud.

appstore

7. Lara Croft: Relic Run

Lara Relic

Square Enix stworzyło kolejną grę opartą na podobnej zasadzie co Temple Run. Naszym zadaniem jest bieganie Larą przez planszę unikając przy tym przeszkód poprzez skakanie czy schylanie się. Dodatkiem jest pojawiające się co jakiś czas zadanie polegające na strzelaniu do różnych mijanych przez Larę potworów. W czasie gry zbieramy wirtualną walutę, za którą można kupić różne ulepszenia dla naszej bohaterki. Walutę tę można także kupić za pomocą mikropłatności, choć sama gra jest dostępna za darmo.

appstore

8. One More Dash

One More Dash

One More Dash to trudna gra o prostych założeniach. Na każde dotknięcie ekranu sterowane przez nas koło próbuje przeskoczyć do następnego okręgu. Trzeba jednak uważać na poruszające się po tych okręgach elementy – jeśli trafimy na kolce, to przegrywamy grę. One More Dash można pobrać z App Store za darmo, a reklamy można usunąć po uiszczeniu opłaty.

appstore

9. Grim Fandango Remastered

Grim

W maju na iPady trafiła jedna z najbardziej chwalonych przez krytyków Grim Fandango. Jest to gra przygodowa typu point’n’click, rzecz jasna w odświeżonej wersji. Łączy ona elementy azteckich wierzeń ze stylistyką noir, tworząc bardzo charakterystyczną rozgrywkę z elementami czarnej komedii. Cena nie jest niska (9,99€), ale jest to obecnie coraz częściej spotykana kwota za porty gier, które kilkanaście lat temu zapisały się w historii wirtualnej rozrywki.

appstore

10. Let’s Go Rocket

Lets go rocket

Kolejna gra w zestawieniu, w którą gramy za pomocą jednego tylko palca. Tym razem sterujemy rakietą, którą musimy lecieć w górę uważając, by nie zahaczyć o którąś z przeszkód. Za pomocą mikropłatności możemy kupić inne rakiety, sama zaś gra jest darmowa i uniwersalna, więc grać można także na iPhonie.

appstore

Paweł Grzembka

Lubię technologię. Jestem zwolennikiem urządzeń firmy Apple, ale niektóre funkcje innych platform też potrafię docenić.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij