Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze gry na iPada w 2014 roku (wybór redakcji)

2014 rok dobiega końca, a więc pora na małe podsumowanie. W tym artykule wybraliśmy dla was pięć najlepszych naszym zdaniem gier, które zadebiutowały w App Store w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

2014 rok dobiega końca, a więc pora na małe podsumowanie. W tym artykule wybraliśmy dla was pięć najlepszych naszym zdaniem gier, które zadebiutowały w App Store w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

Monument Valley

Gra Monument Valley

appstore

Inna gra chyba nie mogła znaleźć się na początku tego zestawienia, zgadzacie się? W grze wcielamy się w postać księżniczki Idy, która ma do przejścia różne budowle. Naszym zadaniem jest tak zmieniać otoczenie, by utworzyć ścieżkę, którą nasza bohaterka będzie mogła dojść do mety. Dokonujemy tego przesuwając lub kręcąc elementami, a czasem nawet całym środowiskiem. W ten sposób droga, która dotąd wydawała się nie do pokonania, zmienia się w prosty chodnik, a jej fragmenty łączą się ze ścieżką, która jeszcze przed chwilą była na przykład na innej wysokości. Jedynymi napotykanymi w grze przeciwnikami są wrony. Gra oferuje niesamowity klimat, który urzeka od samego początku. Zachęcamy do lektury recenzji Monument Valley.

Baldur’s Gate II

Baldur's Gate II Enhanced Edition

appstore

Po pierwszej części Baldur’s Gate na początku tego roku przyszła pora na sequel. Druga część kultowego RPG zawiera całą kampanię Shadows of Amn oraz rozszerzenie Tron Baala. Nie zabrakło również nowych elementów, w tym dodatku The Black Pits II: Gladiators of Thay, nowych postaci (dostępnych w ramach mikrotransakcji wewnątrz aplikacji) oraz trybu multi-player. W grze poprawiono także sporo błędów, które były bolączką pierwszej części BGEE. Naszą recenzję Baldur’s Gate II na iPada znajdziecie pod tym adresem.

Bioshock

Gra Bioshock

appstore

Gra Bioshock z 2007 roku w tym roku doczekała się przeniesienia na iUrządzenia. Jest to klasyczny tytuł FPP z komputerów i konsoli Xbox, którego akcja rozgrywa się w tajemniczym mieście Rapture. W ten sposób doczekaliśmy się na iPadzie jednej z gier, która wręcz olśniewa konsolową grafiką. Bioshock jest grą uniwersalną i kosztuje 9,99 euro. Pamiętajcie jednak, że gra ma duże wymagania i działa tylko z następującymi iUrządzeniami: iPad Air 2, iPad Air, iPad Mini 2 i 3, iPad 4, iPhone 6/6Plus, iPhone 5S, iPhone 5C oraz iPhone 5. Naszą recenzję Bioshocka na iOS znajdziecie pod tym adresem.

Modern Combat 5: Blackout

Modern Combat 5: Blackout

appstore

Modern Combat 5: Blackout debiutowało w lipcu tego roku. W nowej odsłony serii producent do naszej dyspozycji oddał cztery klasy żołnierzy, które możemy w szerokim stopniu personalizować i są to: Assault, Heavy, Recon i Sniper. Nowe Modern Combat oferuje także dwa tryby rozgrywki i są to: jednoosobowy oraz multi-player z synchronizacją poziomów doświadczenia. Pod tym adresem znajdziecie naszą recenzję gry. Niedawno Modern Combat 5 doczekało się dużej aktualizacji na iOS, gdzie pojawiło się między innymi wsparcie dla Metal API, przez co gra wygląda teraz lepiej. Świetna grafika i wciągająca rozgrywka to główne atuty tej gry. Obecnie można ją nabyć w niższej cenie.

Icewind Dale Enhanced Edition

Icewind Dale: Enhanced Edition

appstore

Icewind Dale: Enhanced Edition jest odświeżoną wersją kultowego RPG z 2000 roku. Względem oryginału pojawiło się sporo nowości i udoskonaleń. Warto tutaj wymienić między innymi: pojawiły się nowe czary i przedmioty, w tym również magiczne zbroje i bronie, pojawiło się niemal 40 nowych klas i modeli, odświeżono interfejs, wraz z paskiem Quickloot, wieloplatformowy tryb multi-player oraz nowe przygody, które wycięto z oryginalnej gry. Icewind Dale: Enhanced Edition na iOS kosztuje 8,99 euro i oferuje aż kilkadziesiąt godzin rozgrywki. W odróżnieniu od Baldur’a Gate II ta gra jest kompletna, a więc nie zawiera dodatkowych elementów dostępnych na zasadach mikropłatności.

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij