Udostępnij
Tweetnij

Najciekawsze darmowe gry strategiczne na iPada

Wśród użytkowników, którzy korzystają z iPada, nie brakuje miłośników gier strategicznych różnej maści. Tablet Apple dzięki dużemu ekranowi i mocnym podzespołom stał się platformą, która spełnia wymagania wielu graczy. W poniższym zestawieniu opisałem pięć gier, które są zdecydowanie warte uwagi. Każda pozycja odznacza się innym podejściem do tematu strategii, dlatego mam nadzieję, że każdemu z Was choć jedna przypadnie do gustu.

Wśród użytkowników, którzy korzystają z iPada, nie brakuje miłośników gier strategicznych różnej maści. Tablet Apple dzięki dużemu ekranowi i mocnym podzespołom stał się platformą, która spełnia wymagania wielu graczy. W poniższym zestawieniu opisałem pięć gier, które są zdecydowanie warte uwagi. Każda pozycja odznacza się innym podejściem do tematu strategii, dlatego mam nadzieję, że każdemu z Was choć jedna przypadnie do gustu.

Przeczytaj koniecznie >> Więcej o grach na tablety

1. European War 4: Napoleon

IMG_0397

Czwarta odsłona serii „European War” przenosi nas w czasy Wielkiej Rewolucji Francuskiej oraz ekspansji Bonapartego. „European War 4: Napoleon” to strategia turowa, bardzo podobna do klasyków gatunku, które miały swoje premiery ponad dekadę temu. W grze dowodzimy wojskiem i zależnie od kampanii mamy do podbicia określony teren Europy. Nasze decyzje o ruchach jednostek, ataku i rekrutacji muszą być przemyślane, przeciwnicy nie wybaczają bowiem błędów. Dodatkowo oddziały i miasta mogą być rozwijane, co wzbogaca rozgrywkę. W produkcji studia „Easy” nie ma miejsca na zbędne „wodotryski”, liczy się tylko i wyłącznie sytuacja w ogarniętej konfliktem wirtualnej Europie. Gra jest dostępna w modelu freemium.

appstore

2. Star Wars: Commander

Star-Wars-560x384

Mimo upływu kilkudziesięciu już lat od premiery starej trylogii „Gwiezdnych Wojen”, seria wcale nie traci na popularności. Deweloperzy ze studia „LucasArts” postanowili po raz kolejny to wykorzystać i stworzyli grę „Star Wars: Commander”, w której rozgrywka toczy się właśnie w czasach znanych z pierwszych trzech filmów sagi. Wybieramy w niej, po której stronie mocy chcemy walczyć i bronimy zdolnej do rozbudowy bazy oraz atakujemy przeciwnika, jednocześnie zwiększając liczebność armii. „Star Wars: Commander” wygląda bardzo dobrze i potrafi zająć czas na długie godziny. Gra jest dostępna za darmo w modelu freemium.

appstore

3. Plants vs. Zombies 2

IMG_0398

Choć ta wielokrotnie nagradzana, także przez Apple, gra miała swoją premierę rok temu, to nadal nie traci na popularności. Nie ma w tym niczego dziwnego, „Plants vs. Zombies 2” uzależnia dzięki wysokiemu poziomowi grywalności oraz dawce groteskowego humoru. Cała rozgrywka, choć posiada kilka trybów, sprowadza się do sadzenia roślin, które chronią naszą bazę przed atakiem wygłodniałych zombie. Choć opis brzmi banalnie, to mnogość poziomów, dodatków i roślin sprawia, że gracz nie potrafi się oderwać od ekranu urządzenia. Co ważne, studio „EA” nie zapomniało o swojej produkcji i pozycja nadal jest rozwijana. Mimo, iż w grze dominuję elementy, które wymuszają strategiczne myślenie, to nie brakuje w niej także cech zręcznościowych. Gra „Plants vs. Zombies 2” jest dostępna w modelu freemium.

appstore

4. Medieval Wars: Strategy & Tactics

IMG_0396

Wielu miłośników gier strategicznych nie oczekuje od produkcji doskonałej grafiki, licznych postaci na mapie, czy ciekawej ścieżki dźwiękowej. Wręcz przeciwnie, wszelkie tego typu dodatki są dla nich dystraktorami, a znaczenie ma tylko pole bitwy i symboliczne postacie oznaczające oddziały. To właśnie z myślą o miłośnikach tego typu gier strategicznych powstało „Medieval Wars: Strategy & Tactics”. Gra choć pozornie prosta, jest bardzo wymagająca. Każdy ruch na mapie oraz rozwój oddziałów bo bitwie musi być starannie przemyślany, jeżeli nie chcemy, by przeciwnik wykorzystał nasz błąd do objęcia dominacji nad terenem walk. Gra jest dostępna w modelu freemium.

appstore

5. Boom Beach

IMG_0395

Najnowsza produkcja twórców „Clash of Clans” – „Boom Beach” – przenosi rozgrywki strategiczne na wyższy poziom. W grze zaraz po rejestracji dostajemy do dyspozycji skromnie ufortyfikowaną wyspę, której będziemy musieli bronić przed atakami innych graczy z całego świata. Rozbudowując swoją flotę oraz budynki na wyspie stajemy się coraz silniejsi i mamy możliwość powiększania swojego terytorium o kolejne lądy. Rozbudowana rozgrywka, w której zmagamy się z przeciwnikami z całego świata, przynosi wiele satysfakcji i przyciąga przed ekran urządzenia. Choć gra jest darmowa, dzięki kupowaniu za prawdziwe pieniądze wirtualnej waluty, możemy skrócić czas oczekiwania na nowe budowle oraz żołnierzy.

appstore

Przy okazji zachęcamy was do zapoznania się z informacjami na temat nowej gry – Civilization: Beyond Earth.

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij