Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych nowych aplikacji i gier na iPada [wrzesień 2014]

Wrzesień przyniósł nam nie tylko premierę iOS 8 oraz nowych iPhone’ów, ale także wiele ciekawych gier i aplikacji na iPady. Wraz z nowym systemem mobilnym deweloperzy uzyskali dostęp do interfejsu programowania aplikacji – Metal – dzięki któremu gry, które pojawią się w najbliższym czasie będą jeszcze bardziej interesujące. Zapraszam do przeczytania zestawienia dziesięciu najciekawszych aplikacji, które pojawiły się we wrześniu w App Store.

Wrzesień przyniósł nam nie tylko premierę iOS 8 oraz nowych iPhone’ów, ale także wiele ciekawych gier i aplikacji na iPady. Wraz z nowym systemem mobilnym, deweloperzy uzyskali dostęp do interfejsu programowania aplikacji – Metal – dzięki któremu gry, które pojawią się w najbliższym czasie będą jeszcze bardziej interesujące. Zapraszam do przeczytania zestawienia dziesięciu najciekawszych aplikacji, które pojawiły się we wrześniu w App Store.

Przeczytaj koniecznie >> Sekrety iOS 8

1. Angry Birds Stella
Angry Birds

O serii „Angry Birds” słyszał już chyba każdy. Wszystkie odsłony gier studia „Rovio” cieszą się olbrzymią popularnością i nie inaczej powinno być tym razem. W App Store zadebiutowała kolejna część „Wściekłych Ptaków” – „Stella”. W grze zmieniła się nie tylko widoczna na pierwszy rzut oka stylistyka, ale i możliwości naszych bohaterów oraz zasady rozgrywki. Tym razem ptaki zyskały nowe moce, a dużą rolę w punktacji każdej rundy odgrywa trajektoria lotu bohaterów.

appstore

2. Goat Simulator
Goat Simulator

Są gry, po które nie powinni sięgać ludzie, którzy starają się znaleźć sens tworzenia danej produkcji. Jedną z nich z pewnością jest „Goat Simulator” – gra w której wcielamy się w kozę, którą skaczemy, taranujemy, biegamy, a nawet latamy. Z pewnością nie jest ona źródłem ambitnej rozrywki, ale oferuje za to mnóstwo powodów do uśmiechu na twarzy gracza. Więcej o „Goat Simulator” przeczytacie w naszej recenzji.

appstore

3. Spider-Man Unlimited
Spider-Man

Gry typu „endless run” przeważnie mają zaoferować graczom prostą i niewymagającą rozgrywkę. Zupełnie inaczej jest w przypadku „Spider-Man Unlimited”. Nowa produkcja studia „Gameloft” pozwala graczom wcielić się w kultowego już Spider-Mana i zmierzyć się z Goblinem. W tej bardzo ładnie wykonanej grze mamy także możliwość rozwoju bohatera, co powinno uatrakcyjnić zabawę. Więcej o „Spider-Man Unlimited” dowiecie się czytając naszą recenzję.

appstore

4. Bison Bonasus
Bison

Aplikacja „Bison Bonasus” została wydana wraz z albumem, którego prezentacja będzie miała miejsce 30 października na 30. Międzynarodowym Festiwalu w Manigoute we Francji oraz na 10. Międzynarodowym Festiwalu w Izabelinie nad Wisłą. Zawiera ona zdjęcia Krzysztofa Onikijuka, który od lat fotografuje Puszczę Białowieską i towarzyszącą jej przyrodę. Jak nietrudno zgadnąć, głównym tematem aplikacji jest żubr. Jego zdjęcia w postaci diaporamy, czyli prezentacji, której towarzyszy podkład muzyczny to główny element tej pięknie wykonanej aplikacji. Więcej o „Bison Bonasus” możecie przeczytać w recenzji.

appstore

5. OmniFocus 2
OmniFocus 2

Po premierze aplikacji „OmniFocus” na iPhone’a, a następnie na system OS X, produkcja studia „OmniGroup” doczekała się również wersji 2.0 przeznaczonej na iPady. Ogrom jej możliwości najlepiej opisał serwis The Verge, nazywając „OmniFocus 2” „Ferrari wśród programów do zarządzania zadaniami”. Mimo bardzo wysokiej ceny, jeżeli staracie się wdrażać w wasze życie zasady „Getting Things Done”, to z pewnością wyżej wspomniana aplikacja okaże się najlepszym wyborem w swojej klasie.

appstore6. FIFA 15 Ultimate Team
Fifa

Gry z serii „FIFA” od lat przyciągają fanów piłki nożnej przed narzędzia komputerów, telewizorów, a od niedawna także tabletów. Darmowa „FIFA 15 Ultimate Team” powinna jeszcze bardziej spopularyzować tę najpopularniejszą serię gier sportowych. Względem poprzednika dokonano zmian w fizyce rozgrywki, grafice, a także udoskonalono tytułowy tryb „Ultimate Team”.

appstore

7. Post-it Plus
karteczki

Wielu z nas często przylepia na lodówce, czy innym widocznym w domu miejscu, żółte karteczki samoprzylepne. To jeden z najpopularniejszych sposobów zapisywania rzeczy, o których musimy pamiętać. Warto jednak wszystkie zapiski z karteczek przenieść do swojego urządzenia, co umożliwia aplikacja „Post-it Plus”. To z pewnością ułatwi dostęp do nich, nie tylko będąc w kuchni.

appstore

8. Red Bull Air Race The Game
Red Bull

Red Bull od lat jest partnerem wielu wydarzeń związanych ze sportami ekstremalnymi. Tym razem również gracze mają możliwość uczestnictwa w zawodach z serii „Air Race”, oczywiście za sterami wirtualnych maszyn. Gra „Red Bull Air Race The Game” jest bardzo ładnie wykonana i zapewnia ciekawą, choć w gruncie rzeczy krótką rozgrywkę. Fani niebezpiecznych sportów i lotnictwa powinni być ją jednak zachwyceni.

appstore

9. Asphalt Overdrive
Asphalt

Najnowsza gra z serii „Asphalt” zrywa z koncepcją, którą znaliśmy z poprzednich odsłon serii. Tym razem w czasie rozgrywki nie będziemy trzymać iPada poziomo, a pionowo, ścigając się po ulicach na całym świecie. W grze musimy przede wszystkim uciekać przed policją, zmieniając pasy ruchu i dokonując karkołomnych skoków. Rozgrywka choć dużo bardziej liniowa, nadal jest atrakcyjna. Dodatkowym atutem jest cena, ponieważ gra „Asphalt Overdrive” jest dostępna za darmo.

appstore

10. GIF Keyboard
GIF__

iOS 8 umożliwia użytkownikom zainstalowanie na swoich urządzeniach innych klawiatur niż systemowe. To bardzo przydatna funkcja, niestety na obecną chwilę zbyt mało nowych klawiatur obsługuje język polski. Na szczęście jest klawiatura, która pozwala na komunikację poza barierami językowymi – „GIF Keyboard”. Jak sama nazwa wskazuje, klawiatura jest zbiorem animacji, które możemy za jej pomocą szybko wysyłać. Dodatkowo aplikacja pozwala na przechwytywanie animacji, które znajdziemy w Internecie, za pomocą wtyczki do Safari.

appstore

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Jacek Zięba

Prowadzę podcast Tekstura. Zawsze staram się korzystać z najnowszych technologii w sposób, który zapewni mi zwiększenie produktywności oraz dostarczy rozrywkę. W serwisie tablety.pl skupiam się przede wszystkim na świecie produktów Apple.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij