Udostępnij
Tweetnij

Wielokrotnie nagradzana gra LIMBO trafi na iOS

LIMBO, oryginalnie XLBA, to tytuł, który zawojował nie tylko rynek gier, ale i serca olbrzymiej rzeszy graczy. Gra, która zadebiutowała w 2010 roku ma niesamowity, niespotykany dotąd klimat i potrafi zawrócić w głowie.

gra LIMBO

LIMBO, oryginalnie XLBA, to tytuł, który zawojował nie tylko rynek gier, ale i serca olbrzymiej rzeszy graczy. Gra, która zadebiutowała w 2010 roku ma niesamowity, niespotykany dotąd klimat i potrafi zawrócić w głowie.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja gry Star Wars: Knights of the Old Republic

Czy Ubuntu ma szansę na rynku tabletów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gra została wydana 21 lipca 2010 roku na Xbox 360. Później trafiła na platformę PlayStation 3, Mac, a następnie na PC i konsolę PlayStation Vita. Limbo to dwuwymiarowa gra platformowa, z świetną fizyką. Jako gracz wcielamy się w postać małego chłopca, który poszukuje swojej siostry, maszerując przez pełen zagadek i niebezpieczeństw świat. Nietypowa, czarno-biała kolorystyka z odpowiednim oświetleniem i dźwiękami powoduje, że gra ma atmosferę horroru. Recenzenci mający okazję testować grę, zgodnie określili ten tytuł jako połączenie sztuki i gry wideo.

Po dotychczasowych sukcesach, wydawca (firma Playdead), nie zamierza zasypiać gruszek w popiele i zainteresowała się platformą Apple iOS. Jak zapewnia, wkrótce użytkownicy iPada 2, iPada Mini, iPada 3 i 4, iPoda Touch 5G, iPhone 4S oraz iPhone 5 będą mogli rozkoszować się wielogodzinną rozgrywką.

Gra pojawi się już wkrótce w AppStore, a jej cenę określono na 4,99 dolara.

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij