Recenzja aplikacji Lokomotywa – Julian Tuwin

Dritone, 2013-03-22 13:47
2

Pamiętacie wiesz Lokomotywa autorstwa Juliana Tuwima? Na pewno tak. To ponadczasowy utwór, który będziemy opowiadać dzieciom przez wieeeeele następnych lat. Czasy jednak się zmieniają. Studio Big Rabbit proponuje nam zupełnie inne podejście do Lokomotywy za sprawą interaktywnej aplikacji dedykowanej iUrządzeniom. Przetestowaliśmy aplikację “Lokomotywa – Julian Tuwim” i podpowiadamy wam, czy warto wydać na nią te kilka złotych. W recenzji ukryliśmy również dla was dwa kody na aplikację ufundowane przez dewelopera. Kto pierwszy, ten lepszy!

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje aplikacji i gier na tablety

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Lokomotywa autorstwa Juliana Tuwima jest rzeczywiście wierszem uniwersalnym, na którym wychowują się dzieci od wielu lat. To na pewno nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości, ale zmienia się forma. Jedną z niecodziennych propozycji interakcji z tym wierszem jest propozycja studia Big Rabbit.

Uruchamiając aplikację Lokomotywa – Julian Tuwim od samego początku nie ma złudzeń, że mamy do czynienia z interaktywną aplikacją. Naciśnięcie przycisku odtwarzania, który znajdziemy na ekranie startowym spowoduje uruchomienie lektora, w którego rolę wcielił się sam Piotr Fronczewski. Po chwili odsłuchu nie będziemy mieć złudzeń, że producent gry nie mógł lepiej wybrać. Fronczewski jest wręcz idealny w odgrywanej roli. Zresztą, nie po raz pierwszy, bo aktor ten nierzadko pełnił rolę lektora w grach komputerowych, za co był bardzo szanowany przez społeczność graczy.

Fronczewski cytuje wiersz powoli i płynnie. Nie za szybko. Dzięki temu dzieci mogą się wsłuchać w wiersz bez żadnych problemów. Do kolejnych wersów Lokomotywy przechodzimy sami, stukując na przycisk <-. Mamy więc pewność, że nic nas nie ominie. Ponadto możemy w dowolnej chwili cofnąć się wstecz dotykając przycisku ->. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby całość zapauzować. Zrobimy to dotykając przycisk (||) umieszczony w prawym, górnym rogu ekranu aplikacji.

Całość okraszona jest bardzo przyjemnymi dla oka dzieci animacjami ilustrującymi opowiadany przez Fronczewskiego wiersz.

W aplikacji Lokomotywa mamy również dostęp do wielu dodatkowych opcji. Możemy między innymi wyłączyć lektora lub muzykę i pozostawić tylko jeden z tych elementów.

Aplikacja oferuje również dostęp do trybu, który docenią zarówno dzieci, jak i rodzice. Mianowicie Przeczytaj sam, który pozwoli waszym milusińskim spróbować własnych sił w przeczytaniu wiersza.

Podsumowanie

Aplikacja Lokomotywa jest z pewnością ciekawą opcją przeniesienia tego kultowego wiersza na urządzenia mobilne. Interaktywne walory dzieła docenią zarówno dzieci, jak i rodzice. Lokomotywa dla iOS mogłaby być jednak ciut tańsza, bo kosztuje 1,79 euro, a więc około 8 złotych.

Nasza ocena 5/6

Zalety

+ kult wiersza Lokomotywa;
+ ładna oprawa audiowizualna;
+ natywna wersja dla iPada;
+ polska wersja językowa.

Wady

– aplikacja mogłaby być tańsza.

Dzięki uprzejmości Big Rabbit mamy również dla was dwa kody Redeem na aplikację Lokomotywa – Julian Tuwim. Tradycyjnie już, to pierwszy ten, lepszy.

KNKRY6FNRAPM
76AN773W6EEM

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.