Kiko, czyli gra na iOS z myślą o najmłodszych

Informacja prasowa, 2012-10-19 18:16
0

Kiko, to nowa darmowa aplikacja dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, a w niej aż trzy gry. Dzięki „Balonikom” dzieci ćwiczą refleks oraz uczą się kolorów i kształtów. W grze „Gotowanie” mają możliwość przyrządzenia pysznej pizzy, kanapki, toru lub lodowego  deseru. „Portret” pozwala dokonywać zabawnych przeróbek zdjęć wykonanych aparatem telefonu lub tabletu.

Przeczytaj koniecznie >> 5 gier, które na nowym iPadzie wprawią cię w osłupienie

Jedno z największych polskich wydawnictw prasy kolorowej. Na rynku nieprzerwanie od marca 2005 roku. Rocznie publikuje ponad 70 tytułów (wraz z tematycznymi lub profilowanymi wydaniami specjalnymi), w tym ponad 50 magazynów unikalnych. Pierwszy wydawca i od lat lider w segmencie tytułów z historiami dla kobiet, tzw. “real life stories” – obecnie 20 tytułów w portfolio. Od lat wiodący wydawca krzyżówek w dużym formacie (A4). Od kilku lat wydawnictwo jest również aktywne w segmencie pism dziecięcych, z tytułami takimi jak „Miś Pluszek”, „Bumiś”, „Krzyżówki Przedszkolaka”, „Klub księżniczek”, czy innymi. Firma posiada centralę we Wrocławiu, gdzie zatrudnia ponad 100 osób oraz Biuro Reklamy w Warszawie. Wydawnictwo jest częścią Bauer Media Group.

Kraina Kiko, to serwis internetowy dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Powstał, jako odpowiedź na zapytania setek rodziców kupujących czasopisma dziecięce Phoenix Press o bezpieczny, edukacyjny i interesujący serwis dla najmłodszych dzieci. Kraina Kiko powstawała pod okiem psychologów, pedagogów, nauczycieli, rodziców i oczywiście samych dzieci, które chętnie brały udział w testach serwisu. Naczelną ideą było stworzenie serwisu, który będzie nie tylko ciekawy dla dzieci, ale będzie niósł w sobie istotny walor edukacyjny.

Bohaterem i przewodnikiem po serwisie jest Małpka Kiko – postać wybrana przez dzieci podczas testów. Kiko żyje w tajemniczym, zapomnianym przez dorosłych miejscu, do którego zaprasza dzieci. Tym miejscem jest plac zabaw ulokowany na obrzeżach miasta. Tam Małpka mieszka, uczy się i bawi. Jest bardzo wesoła i dowcipna. Obserwując dzieci odwiedzające jej plac zabaw dużo się od nich nauczyła i nabrała dziecięcych cech.

Aplikację można pobrać za darmo w AppStore, pod tym adresem.

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl
Apple iOS · Gry na iOS · Gry na tablety · · · · · · · ·